Archiwum: kwiecień 2017

2017-04-03

1 kwietnia (to nie żart!) odwiedzili nas kandydaci do różnych klas powstającej w naszych murach Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ich rodzice. Cieszymy się, że zainteresowanie było tak duże. Staraliśmy się zapewnić Gościom wiele różnorodnych atrakcji. Na maluchy czekały zajęcia z programowania, różne zabawy, łamigłówki oraz wystawa makiet (którą dzieci z zainteresowaniem oglądały). Starszych uczniów zajęto efektownymi (żeby nie powiedzieć spektakularnymi i wybuchowymi) doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi. Sporo atrakcji zapewnili też nauczyciele innych przedmiotów.

2017-04-04

Z przyjemnością informujemy,że uczennica klasy 2f ukończyła pierwszy semestr  programu edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzonego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Poznaniu oraz Uniwersytetem w Szczecinie.

2017-04-05

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na kolejny wykład

Akademii Uczniowskiej

Fizyka w medycynie

Prelegent: mgr Grzegorz Przybyła

czwartek 6 kwietnia 2017

godzina 16.00

pracownia 209

Kolejny sukces naszych uczniów!
2017-04-07

Adrian Słodowicz oraz Szymon Mazur z klasy 2 e uzyskali tytuły finalistów Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żolnierza i dzieje oręża polskiego". Serdecznie gratulujemy!

2017-04-10

3 kwietnia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole została zorganizowana zbiórka na rzecz ucznia najbardziej potrzebującego pomocy w szkole oraz dzieci z Domu Dziecka w Rybniku.

2017-04-12

W piątek 7 kwietnia w naszej szkole uczczono 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej

2017-04-15

Z działalności Akademii Uczniowskiej

2017-04-24

24 kwietnia na dużej przerwie, w trosce o nasze zdrowie, jedliśmy przyniesione z domu drugie śniadanie.

2017-04-26

26 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez Ośrodek Terapii "Silesia".

2017-04-26

26 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Niemiecki jest łatwy! Przynajmniej dla Vanessy i Julii
2017-04-26

Mamy przyjemność poinformować, że Vanessa Guzy z 3b została Laureatką II miejsca w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów " Deutsch ist einfach" organizowanym przez II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza - Modrzewskiego w Rybniku oraz Finalistką Olimpiady Języka Niemieckiego
" Deutscholimpiade fur Gimnasien"

Tytuł Finalistki " Deutscholimpiade..." przypadł także Julii Kaiser z 2E. Gratulujemy obu Finalistkom i życzymy zwycięstwa na czerwcowej gali, zachęcając jednocześnie do nauki języków obcych. Sukcesy koleżanek dowodzą,że warto.