Archiwum: grudzień 2017

WYNIKI KONKURSÓW
2017-12-01

Z wielką radością pragniemy poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

• Jęz. angielski:  Oskar Nizioł
  • Jęz. niemiecki: Julia Kaiser, Małgorzata Szulik
  • Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego:

Szkoła Podstawowa: Bartosz Panek, Sebastian Tkocz, Antoni Kubis, Bartosz Toś

Gimnazjum: Adrian Słodowicz, Szymon Mazur

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2017-12-01

30 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoly mieli przyjemność rywalizować z 16 najlepszymi drużynami na Śląsku w Drużynowych Zawodach Szachowych w Częstochowie.

2017-12-04
W poniedziałek 4 grudnia rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Edukacji Informatycznej, którego główną inicjatywą jest Godzina Kodowania, trwająca faktycznie cały rok 7/24.

2017-12-04

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy IA mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie pt. „Eko Miś”.

2017-12-05

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z naszego musicalu "Dziady".

2017-12-07

6 grudnia, z okazji dnia świętego Mikołaja odbyły się w naszej szkole warsztaty taneczne dla uczniów.

2017-12-11

4 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wizerunek patronki górników, św. Barbary, którego organizatorem było Muzeum w Rybniku. Celem konkursu „BARBARA ŚWIĘTA O GÓRNIKACH PAMIĘTA” było umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu oraz szerzenie i kultywowanie wśród dzieci i młodzieży lokalnej kultury i historii.

2017-12-12

Początek grudnia przyniósł pierwszakom wiele niespodzianek:  Zaprezentowali swoje prace w konkursie plastycznym, obejrzeli film " Magiczne świeta Kacpra i Emmy",poznali historię św Mikołaja i z radością rozpakowali prezenty, tańczyli z tancerzami Masterworks Dance Studio, rozwiązywali zagadki starszych koleżanek z klasy 2g, poznawali świąteczne  zwyczaje w ojczyźnie " Mikołajka" i jego przyjaciół i dowiedzieli się o jakie prezenty bohater książki poprosił w liście.

2017-12-15

Jak co roku w naszej szkole pisaliśmy listy w obronie praw człowieka wraz z organizacją Amnesty International. Bohaterowie naszych historii pochodzą z Hondurasu, Chin, Izraela, Czadu, Jamajki, Madagaskaru, Finlandii, Turcji, Bangladeszu, Egiptu. Napisaliśmy wspólnie 536 listów, który teraz poszły w świat i walczą poszanowanie praw człowieka.

2017-12-19

14 grudnia uczniowie klasy I a bawili się na ŚWIĄTECZNYM BALU PRZEBIERAŃCÓW.

2017-12-19

Szkolny chór "Andante" w połączeniu z chórami "Zorza" i "Nadzieja" z Golejowa wystąpił w Teatrze Ziemi Rybnickiej na Opłatku Seniorów okręgu rybnickiego.

2017-12-20

Konkurs na najpiękniejsze (własnoręcznie wykonane) lampiony rozstrzygnięty!

2017-12-28

W tym roku Święta dla uczniów klasy 3e były niestandardowe, gdyż zamiast kupowac sobie prezenty postanowili spędzić ze sobą trochę czasu =)

2017-12-29

22 grudnia urządziliśmy jasełka.