Archiwum: grudzień 2018

KONSULTACJE I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
2018-12-07

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszam na spotkanie Wszystkich Rodziców z nauczycielami naszej szkoły w formie konsultacji dnia 11.12.2018 (wtorek) w godzinach 16.30-18.30. Plan konsultacji będzie dostępny w szkole.

Jak co roku w okresie przedświątecznym konsultacje połączone są z KIERMASZEM ŚWIĄTECZNYM, na który zaprasza Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. Na kiermaszu oprócz wspaniałych ciast będą do nabycia ozdoby, kartki i stroiki świąteczne.
Pieniądze uzyskane z kiermaszu, przekazane będą na fundusz Rady Rodziców, aby wesprzeć działalności szkoły.
dyrekcja

2018-12-10

Szanowni Państwo,

w lutym 2016 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przystąpił do Projektu Rady Państw Morza Bałtyckiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo 2014-2020 – „Dzieciństwo bez przemocy. Odejście od stosowania kar cielesnych w Regionie Morza Bałtyckiego" (Non-violent childhoods, moving on from corporal punishment in the Baltic Sea Region).

2018-12-11

Uczennice naszej szkoły z klasy sportowej lekkoatletycznej zakwalifikowały się do Halowych Mistrzostw Polski, które odbywać się będą w Toruniu  w dniach 13-14 grudnia 2018r.

Naszę szkołę i wojwództwoi śląskie będą reprezentowały:

Gutt Emilia 60 m ppl
Rojek Natalia skok w dal
Dziuba Klaudia skok wzwyż

Trzymamy kciuki!

2018-12-16

Nasi młodzi koszykarze mieli niebywałą okazję zobaczyć mecz 1 ligi. W Tychach miejscowy GKS zmierzył się z Astorią Bydgoszcz. Po zaciętej końcówce gospodarze przegrali 76 : 78.

2018-12-17

30 listopada zakończyliśmy tegoroczną charytatywną zbiórkę pomocy materialnej na rzecz Schroniska dla Zwierzat w Rybniku.
Chętni uczniowie naszej szkoły przynosili karmę dla zwierząt, produkty żywnościowe, niepotrzebne koce i kołdry, także pojemniki i miski dla zwierząt. Zebraliśmy sporą ilość środków, które zostały przewiezione podopiecznym schroniska.

2018-12-17

W piątek 14.12.2018 odbyły się Mistrzostwa Polski, na których nasze uczennice miały przyjemność reprezentować Rybnik i Śląsk. Wracamy z medalami: Gutt Emilia wywalczyła brązowy medal w biegu na 60m ppl, jak również Emilia i Natalia Rojek jako skład sztafety Śląska w biegu 8x200 m zdobyły brązowy medal.
Ogromne gratulacje!

2018-12-17

Miło nam poinformować, że drużyna złożona z naszych uczniów:

• Mariusz Machulec (kl. 3g gim)
  • Mateusz Bieniek (kl. 3g gim)
  • Szymon Popielarczyk (kl. 3e gim)

zajęła I miejsce w VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Online w Pisaniu na Klawiaturze "Klawiaturowe Wyzwanie".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
opiekun A.Alama

MAMY TO !
2018-12-18

Nasi uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego w poszczególnych konkursach:
poziom szkoły podstawowej - matematyka - Bartosz Toś; język angielski - Hanna Rozmus; fizyka - Natalia Kowalczyk

poziom gimnazjum - biologia - Nikola Mazgaj; fizyka - Grzegorz Adamiec; język niemiecki - Małgorzata Szulik.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na nastepnych etapach.

Drugi etap " Mickiewicziady" - po przerwie świątecznej
2018-12-18

Wszystkich uczestników " Mickiewicziady 2018" z klas czwartych i starszych zapraszamy do udziału w drugim etapie konkursu po przerwie świątecznej. Zakres testu obejmuje wiadomości nt. biografii wieszcza, zawarte w tekście  otrzymanym od nauczycieli polonistów. Zachęcamy do przestudiowania tekstu i podjęcia wyzwania. Życzymy powodzenia!

2018-12-20

18 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IV a wzięli udział w lekcji muzealnej zorganizowanej w Muzeum w Rybniku. Tematem spotkania były dawne tradycje bożonarodzeniowe na Śląsku.

ZAJĘCIA OPIEKUNCZO-WYCHOWAWCZE W DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
2018-12-21

28 listopada uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

2018-12-21

W ramach AKADEMII UCZNIOWSKIEJ w wymienionych klasach został przedstawiony teatrzyk Kamishibai pt: "Legenda o Skarbniku".

2018-12-22

21 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnie radosnym i uroczystym ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.