EKO - Rybnik

2015-06-15

27 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzygimnazjalnego konkursu EKO – Rybnik pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

W tym roku po raz pierwszy rywalizacja ta miała zasięg powiatowy. Wzięło w niej udział 13 szkół. Celem tej cyklicznej imprezy jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, kształtowanie postaw ekologicznych oraz integracja młodzieży. Aby złagodzić napięcie towarzyszące oczekiwaniu na wyniki zmagań uczniowie chętnie wzięli udział w wygłoszonej przez nauczyciela fizyki - pana Grzegorza Przybyłę - prelekcji na temat roli wody w kosmosie. Wkrótce ogłoszono listę zwycięzców: pierwsze miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 - Paulina Wieczorek. Przerwała ona trwającą kilka lat zwycięską passę Gimnazjum nr 11, które w tej edycji zdobyło 2 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i świadomości ekologicznej!

Organizatorki konkursu:

mgr Wiesława Korecka – Widenka