VENI VIDI VICI !

2019-04-07

Z radością i prawdziwą dumą zawiadamiamy, że Kasia Siedlaczek z klasy 7d zwycięzcą regionalnego dyktanda z języka angielskiego jest !!!

W dniu dzisiejszym tj., 6 kwietnia 2019r. w Chorzowie odbył się finał regionalnego dyktanda z języka angielskiego, organizowanego przez centrum językowe Helen Doron.

Ogromnym sukcesem było zakwalifikowanie się do niego dwójki uczniów naszej szkoły (są to zwycięzcy elimincaji w całym mieście Rybnik!) w dwóch kategoriach wiekowych - klas 6 i 7 (Kasia Siedlaczek z klasy 7d) oraz klas 8 SP i 3 Gimnazjum (Maksymilian Machoczek z klasy 3e). W całym konkursie udział wzięło ponad 1200 uczniów naszego regionu, dlatego sukces jest tym większy.

W finale swojej kategorii wiekowej zwyciężyć udało się Kasi Siedlaczek, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Otóż Kasia musiała napisać aż dwa dyktanda ponieważ po pierwszym okazało się, że wszyscy uczestnicy finału zdobyli tą samą liczbę punktów. W drugim podejściu Kasia pokonała swoich rywali, zdobywając pierwsze miejsce, praktyczną torbę, złotą świnkę skarbonkę oraz tablet, który mamy nadzieję posłuży jej do celów edukacyjnych oraz rekreacji.

Opiekunem uczestników konkursu jest pani Justyna Kuśmierek.

Maksiu i Kasiu serdecznie gratulujemy!!!