Zakończenie roku szkolnego 2018/19

2019-06-19

19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Był to ostatni rok funkcjonowania gimnazjum. Po raz pierwszy od dwudziestu lat mury naszej szkoły opuścili też absolwenci klas ósmych szkoły podstawowej.

Absolwenci gimnazjum odebrali swoje świadectwa podczas uroczystości na sali gimnastycznej o godzinie 8:00, absolewnci szkoły podstawowej - o 10:00, a wyróżnieni uczniowie pozostałych oddziałów - o 11:00. Na kazdej z akademii, po odśpiewaniu hymnu państwowego, pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za ich wysiłek w kończącym się roku szkolnym. Absolwentom klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej życzyła m.in., aby zawsze z dumą nieśli ducha naszej szkoły i by towarzyszyła im mądrość, a ścieżki ich życia jak najczęściej prowadziły do sukcesów. Porównała naukę do morza: "Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego także wyrazili wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

W części artystycznej zebrani na sali członkowie społeczności szkolnej i zaproszeni goście (głownie rodzice) wysłuchali wiersza o idealnym uczniu, który ...nie istnieje oraz piosenki w języku angielskim. Publiczności bardzo spodobała się interpretacja znanego polskiego utworu Ryszarda Rynkowskiego "Jedzie pociąg z daleka” w wykonaniu (stworzonego specjalnie na tę okazję), złożonego z uczniów naszej szkoły chóru męskiego. Po zakończeniu występów wręczono świadectwa i nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Warto zaznaczyć, że jeden z absolwentów - Marcin Ochojski otrzymał nagrodę za 100% frekwencję - nie opuścił bowiem ani jednej godziny w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum. Maksymilian Machoczek otrzymał statuetkę "Osobowość roku 2018/19". Mateusz Grzesista został natomiast okrzyknięty wolontariuszem roku. Wyrazy uznania odebrali też przedstawiciele Rady Rodziców. Na zakończenie uczniowie klasy IIa zaprezentowali piosenkę ”Lato z przygodami" i obiecali, że od września będą znacznie grzeczniejsi. Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych wakacji! Przyszłorocznych trzecioklasistów trzymamy za słowo! 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej