Święto naszych nauczycieli!

2015-10-14

Kto sieje naukę, zbiera sławę. Kto sieje myśl, zbiera mądrość

14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Na początku klasa 3f wprowadziła widzów w temat i rozpoczęła się oficjalna część akademii. Pani Dyrektor mówiła o wdzięczności dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą klimat naszej szkoły i przyczyniają się do jej sukcesów. Miarą ich trudu jest pamięć absolwentów i wybór naszego Gimnazjum przez pierwszoklasistów. Zaangażowanie nauczycieli zostało docenione nie tylko przez Panią Dyrektor, lecz także Prezydenta Miasta, który nagrodził dwie spośród naszych nauczycielek. Później odbyła się część artystyczna, przygotowana przez panią Dorotę Ostalecką i pana Andrzeja Podorskiego. Przemowę wygłosił przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Podziękował pracownikom szkoły w imieniu uczniów. Po nim dziękowały też uczennice klasy 3f. Zespół pana Andrzeja Podorskiego wystąpił z piosenką pt.”Nauczycielu” oraz ”Hej Hej Brak Oddechu”. Dalej uczniowie, parafrazując klasykę literatury, w humorystyczny sposób skomentowali szkolną rzeczywistość. Przerywnikiem między scenkami był występ Weroniki z 3d, która zaśpiewała „Kiss From a Rose” i „All of me” oraz pokaz taneczny dziewcząt z klas drugich. Dziewczyny z klasy pierwszej wierszem przepraszały nauczycieli za uczniowskie wybryki. Po raz trzeci wystąpił nasz szkolny zespół w piosence "Taki mały taki duży musi matmę znać”, nastapiła kolejna porcja podziękowań, a na koniec zespół zaśpiewał piosenkę „Sto Lat Nauczycielom”.

Relację przygotowały uczennice 3c:
Zuzanna Sawicka i Julia Kochanowska

(korekta - p. Anna Sorychta)