LVI Giełda minerałów i skamieniałości

2015-11-10

7 XI duża grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na LVI Giełdę Minerałów i Skamieniałości do Sosnowca.

Widzieliśmy ciekawe eksponaty geologiczne. Chętni mogli zobaczyć wystawę poświęconą człowiekowi pierwotnemu. Koleżanki z zainteresowaniem oglądały sprzedawaną na stoiskach biżuterię. Potem udaliśmy się na salę wykładową, gdzie wysłuchaliśmy dwóch wykładów. Pierwszy z nich, zatytułowany  „Dlaczego niektóre kamienie są szlachetne?” poprowadził dr Włodzimierz Łapot. W jego trakcie poznaliśmy kryteria decydujące o klasyfikacji materiałów jubilerskich. Drugi wykład – „I stało się życie” był (tradycyjnie już) multimedialnym pokazem autorstwa dra Andrzeja Boczarowskiego. Tym razem prelegent wprowadził nas w fascynujące tajniki fizycznych, chemicznych i biologicznych mechanizmów powstawania życia na naszej planecie. Już teraz z niecierpliwością czekamy na następną, wiosenną wizytę na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu.

Zuzanna Błaszczyk, klasa 2c

(op. p. Aleksandra Stężała)