Podsumowanie akcji "Pomóż Człowieku!"

2015-12-20

"My wszystkie psy i koty, bezdomne zwierzęta z rybnickiego schroniska, dziękujemy bardzo za wrażliwe serce i ofiarowaną nam pomoc. Jest ona bardzo potrzebna do naszej dalszej egzystencji." Tymi słowami zwierzęta z rybnickiego schroniska chcą podziękować wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji zbierania dla nich darów.

18 grudnia zakończyliśmy trwającą w naszym gimnazjum 2 miesiące zbiórkę pomocy na rybnickie Schronisko dla Zwierząt pod hasłem „Pomóż człowieku”. Prowadzona akcja wspierania bezdomnych psów i kotów  jest już w naszej szkole cykliczną lekcją uwrażliwiania na potrzeby bliźnich i rozwijania empatii wśród uczniów.

Zbieraliśmy karmę, koce i poduszki mogące służyć za legowiska, uczniowie przynosili również miski, garnki, oraz produkty spożywcze jak  makarony, ryż. Dodatkowo w wielu klasach odbyła się dobrowolna kwesta prowadzona przez samorząd klasowy pod patronatem samorządu szkolnego, a fundusze uczniowie zainwestowali w zakup dodatkowych opakowań karmy, którą jako wkład poszczególnych oddziałów wsparli akcję pomocową.

W ramach akcji przeprowadzony został również konkurs na najlepsze „sefie ze zwierzakiem”, którego zwyciężczynią została uczennica klasy 3c i jej królik.

Organizatorzy akcji mgr Wioletta Buczkowska –Pakos i  mgr Justyna Kuśmierek dziękują serdecznie wszystkim osobom, które z zaangażowaniem włączyły się do pomocy w bieżącym roku, przypominając, że zwierzęta potrzebują naszej miłości każdego dnia,  nie tylko od święta =)