Dzień Zielony!

2016-03-18

17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. W naszej szkole postanowiliśmy w tym roku dołączyć do tej tradycji i ogłosiliśmy ten dzień Dniem Zielonym.

Pomysł ten bardzo spodobał się uczniom, którzy przybyli ubrani w zielone barwy. Jeśli nawet ktoś nie miał zielonej bluzki, spodni lub bluzy to starał się mieć przynajmniej jakiś element w tym kolorze, np. szalik, apaszkę lub czapkę. Grono pedagogiczne również przyłączyło się do zabawy i wybrało w tym dniu zielone stylizacje. Zielono zrobiło się także na szkolnej stołówce, gdzie panie kucharki pięknie udekorowały stoły, a w menu zagościła między innymi „zupa Shrek’a” – czyli szpinakowa, oraz zielony groszek jako dodatek warzywny do drugiego dania.

Korytarze szkolne również zmieniły swoje barwy na zielone za sprawą plakatów przygotowanych przez uczniów. Tematem przewodnim wystawy był folklor i obrzędowość irlandzka. Kreatywność uczniów nie znała granic i na korytarzach pojawiły się skrzaty, koniczyny, garnki złota oraz tradycyjne plakaty, które zawierały ciekawe informacje dotyczące Irlandii.

Dzień ten można uznać za bardzo udany. Było zielono, wiosennie i wesoło, a uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Irlandii i jej patronie.