Regionalny Finał Międzynarodowego konkursu "Matematyka bez granic"

2016-05-19

19 maja gościliśmy laureatów konkursu "Matematyka bez granic" organizowanego w Polsce przez Uniwersytet Zielonogórski pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów przedstawicielom najlepszych w regionie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli: dyrektor biura senatora Wojciecha Piechy pani Anna Skowronek, Radny Rady Miasta Rybnika pan Wojciech Kiljańczyk, pani dr Joanna Malara – wykładowca akademicki Politechniki Śląskiej. Zaproszeni goście brali udział w losowaniu nagród pocieszenia. Uroczystość prowadziły  nauczycielki naszej szkoły: Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Organizacyjnego mgr Małgorzata Pomykalska i członek komitetu pani Justyna Westfal.
W części artystycznej wystąpili nasi uczniowie: Hanna Gęgotek i Anna Reclik w tańcu nowoczesnym, Weronika Ciućka i Samuel Szulik w angielskojęzycznym utworze, Wiktoria Niedziela również w angielskojęzycznym utworze oraz Renata Hajduk w utworze na skrzypce.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła klasa If z I LO w Rybniku, a w kategorii gimnazjów klasa 3a z Gimnazjum nr 1 im. W. Szymborskiej z Raciborza. Nagrody główne – całodniowy pobyt na kąpielisku RUDA w Rybniku ufundował MOSiR. Pozostałe klasy miały szanse na wylosowanie nagród pocieszenia – smycze, długopisy, ołówki, słodycze – które ufundował m.in. senator Piecha i prywatni darczyńcy.