Jesteśmy EKO

2016-05-24

Po raz kolejny w Gimnazjum Sportowym nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano Konkurs EKO-Rybnik.

Ma on na celu uwrażliwienie uczestników na piękno przyrody, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz integrację młodzieży. Jest to rywalizacja, która wpisuje się w tradycję szkoły od wielu lat. Uczniowie piszą test indywidualnie, a w czasie komisyjnej weryfikacji prac uczestniczą w prelekcjach na tematy związane z naukami biologicznymi. W tym roku były to strategie drapieżników i ofiar oraz tajemnice mózgu. W konkursie udział wzięli uczniowie z 8 szkół: Zespołu Szkół Urszulańskich, Gimnazjum nr 1, 2, 3, 4, 7, 12 i 18.

W tegorocznej edycji imprezy wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Zwyciężczynią została uczennica Zespołu Szkół Urszulańskich, a kolejne 2 i 3 miejsce zdobyli reprezentacji Gimnazjum nr 7. Organizatorzy podkreślają jednak, że w tym konkursie nie ma przegranych, ponieważ wszyscy uczestnicy zyskują wiedzę o potrzebie ochrony przyrody.