Rajd na Kozią Górę

2016-05-21

20 maja najodważniejsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na niezwykłą wyprawę...

Wzięli udział w rajdzie na Kozią Górę w Beskidzie Śląskim. Jedną z atrakcji wycieczki był wjazd kolejką linową na Szyndzielnię. Uczniowie podziwiali piękne, górskie widoki z lotu ptaka. Szczególnie do serca przypadła im jednak pasąca się w dole dorodna sarna. Po wyjściu z wagoników wszyscy uznali, że proste przejście na metę rajdu byłoby zadaniem zbyt mało ambitnym, postanowili więc wejść najpierw na Klimczok, co oznaczało solidne nadłożenie drogi. Z Klimczoka wrócili do górnej stacji kolejki i dopiero ruszyli w stronę Koziej Góry. Po przybyciu do celu wszyscy chętnie spożyli posiłek i zregenerowali nadwątlone siły. Okazało się to konieczne, ponieważ na uczestników czekały przygotowane przez organizatorów (rybnicki oddział PTTK) niespoddzianki. Były nimi konkursy: wiedzy krajoznawczej, rzutów do tarczy oraz zawody strzeleckie. Niestety w pierwszej rywalizacji nie powiodło się naszym uczniom zbyt dobrze. (Oj! A mogło być inaczej! Gdybyż tylko uważnie słuchali po drodze objaśnień pani Polok!). Natomiast w rzucaniu do tarczy oraz w strzelectwie osiągnęli sporo sukcesów zdobywając atrakcyjne nagrody! (Zobaczcie w galerii!). Po tak intensywnym dniu młodzi wędrowcy zadowoleni zeszli z gór i autokarem wrócili do Rybnika. Na pewno jeszcze nieraz wybiorą się na turystyczne szlaki!

Julia Kochanowska, kl. 3c

(opiekun, p. Aleksandra Stężała)