"Dzień Rybnika"

2016-06-01

W ramach realizowanej od trzech lat innowacji pedagogicznej „Rybnik dawniej i dziś – edukacja regionalna w szkole gimnazjalnej” 1 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się "Dzień Rybnika".

Ojczyzna to kraj dzieciństwa

Miejsce urodzenia

To jest ta mała najbliższa Ojczyzna

T. Różewicz

W ramach realizowanej od trzech lat innowacji pedagogicznej „Rybnik dawniej i dziś – edukacja regionalna w szkole gimnazjalnej” 1 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się „Dzień Rybnika”.

Wyjątkowym gościem spotkania była pani Kazimiera Drewniok – rybnicka artystka, zakochana w tym co śląskie, przekazująca młodzieży ponadczasowe wartości związane z przywiązaniem do Małej Ojczyzny. Pani Drewniok pięknie opowiadała o tradycji, języku i obyczajach śląskich. W prezentacji wykorzystała namalowane przez siebie obrazy.

Bawiła młodzież gwarą śląska – dla wielu z nich trudną do zrozumienia. Dla uczniów była to wspaniała lekcja historii regionalnej.

Ponadto w ramach innowacji pani Bożena Tokarz przeprowadziła lekcje dla klas trzecich związane z historią Rybnika i podsumowała działania klasy IIId w ramach zajęć innowacyjnych.

Bożena Tokarz