Trzecie miejsce w konkursie wojewódzkim

2016-06-09

9 czerwca 2016 r. nasze uczennice zajęły III miejsce w finale konkursu wojewódzkiego "Edukacja regionalna w szkole".

Zespół występował w składzie:

Anna Merkel, Weronika Kudzielko, Wiktoria Niedziela – z klasy IIa, Barbara Bugdol, Agnieszka Piontek – z klasy IIIc oraz Marta Kawik z kasy IIId. Dziewczyny w finale zaśpiewały piosenkę o rodzie Haase z Rybnika oraz przedstawiły epizod związany z historią tej rodziny. Finał konkursu odbył się w Koszęcinie, gdzie znajduje się siedziba zespołu Śląsk. Sam zespół wystąpił na zakończenie uroczystości. Zmagania konkursowe były niezwykle trudne, wymagały dużego nakładu pracy i czasu. Tekst piosenki ułożyła nam pani Aleksandra Stężała, muzykę opracował pan Andrzej Podorski. Scenkę dramatyczną napisała pani Krystyna Hoła. Do występu uczennice przygotowała pani Bożena Tokarz. Warunkiem zakwalifikowania się do finału konkursu było opracowanie kroniki o rodzie Haase oraz informacji na temat edukacji regionalnej w szkole. W przygotowanie kroniki włączyła się pani Małgorzata Płoszaj. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za współpracę.

Nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!