Wrócili z tarczą!

2014-09-30

We wtorek 30 września o godzinie 12:00 w naszej szkole odbyło się oficjalne uroczyste powitanie Ani Borowskiej i Piotrka Kuczery – judoków, triumfatorów z Rumunii.

Na zakończonych w niedzielę 21 IX 2014 r. Mistrzostwach Europy juniorów w Judo w Bukareszcie Anna Borowska – absolwentka Gimnazjum Sportowego nr 1 (uczęszczająca niegdyś do klasy sportowej judo) zdobyła złoty medal i tytuł MISTRZYNI EUROPY JUNIOREK w JUDO.
Drugi z naszych absolwentów - Piotr Kuczera na tych samych Mistrzostwach zajął wysokie V miejsce. Uroczystość powitania zawodników uświetnili: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Grzegorz Janik i Prezes KS Polonia Rybnik – Juliusz Kowalczyk. W ramach wdzięczności za odniesiony sukces kwiaty otrzymała pani Ewelina Rogalka – była trenerka młodych judoków oraz pani Dyrektor Mirosława Ćwięczek. Podniosły nastrój i radość zgromadzonych podkreśliły występy wokalne i taneczne aktualnych uczniów naszej szkoły.

Julia Kochanowska kl. IIc

(op. p. Aleksandra Stężała)