Patrycjusz Sibila w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej "Karolinka 2016".

2016-11-29

29 listopada 206r. odbył się koncert finałowy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej "Karolinka 2016", w którym udział wziął uczeń naszej szkoły, Patrycjusz Sibila. W finale zaprezenował utwór "Na ulicy reksum gerde."

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo emocjonujący dla ucznia klasy 2e, Patrycjusza Sibila - wystąpił on w finale "Karolinki 2016". W kategorii szkół gimnazjalnych prawo do występu w finale wywalczyło sobie 6 solistów oraz 4 duety i zespoły.

Każdemu z artystów towarzyszyły grupy kibiców, zagrzewające występujących do pokonania tremy oraz jednocześnie biorące udział w wielu przygotowanych konkursach i zabawach o tematyce śląskiej. Oprócz 'nas' obecne były drużyny z 'Powstańców', Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 7 z Rybnika, Gimnazjum nr 1 z Wodzisławia,  Zespołu Szkół nr 3 z Czerwionki-Leszczyn, Gimnazjum ze Świerklan oraz Jejkowic.

Zabawa był przednia - między innymi musieliśmy znać się na stroju śląskim, zatańczyć do utworu 'Poszła Karolinka;-) - (w tym zadaniu Łukasz Piórecki wspomógł uczniów z Czerwionki za co przyznano nam dodatkowe punkty=), nazwać części roweru 'po śląsku', odegrać scenki po uprzednim 'przetłumaczeniu' tekstu na gwarę. Niektóre z naszych wysiłków możecie zobaczyć klikając w poniższe linki:

Poszła Karolinka

Scenka 'po śląsku'.

Najważniejsze jednak w dniu dzisiejszym były występy solistów oraz zespołów wokalnych.

Jury w składzie: Ireneusz Herisz, Irena Burczyk, Maria Foltyn, Janina Wystub, Grand Prix Konkursu przyznało duetowi z Gimnazjum nr 7 w Rybniku, Sonii Skarupie oraz Natalii Olejak, które przepięknie wykonały utwór "Pożyna jo wołki".

W kategorii zespołów zwyciężył zespół "GAUDEO" z POPP przy Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach. W kategorii solistów zwyciężył Krzysztof Wajner z OPP Zespół "Przygoda". Zaprezentował on utwór "Ku Rybniku mi tam droga wypado".

Patrycjusz zajął 2 miejsce=) Jego wspaniały występ możecie zobaczyć tutaj:

Na ulicy reksum gerde.

Wszystkim występującym gratulujemy wysokiego poziomu konkursu i profesjonalych 'wykonów'.