DAWID KLEKOCIŃSKI MISTRZEM POLSKI

2014-10-06

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się 27-28 września 2014 r w Zielonej Górze wywalczył złoty medal w rzucie młotem deklasując swoich przeciwników wynikiem 49,49m i tym samym został Mistrzem Polski w swojej konkurencji.

Dawid Klekociński jest uczniem III klasy sportowej o profilu lekkoatletyka Gimnazjum sportowego nr 1 w Rybniku, jak również zawodnikiem klubu RMKS Rybnik. Drugą uczennicą naszej szkoły, która spełniła kryteria uczestniczenia na Mistrzostwach Polski Młodzików jest uczennica klasy II lekkoatletycznej - Katarzyna Szczyrba, która zakwalifikowała się do finału rzutu młotem i zajęła VI miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem i rokuje na przyszły sezon, ponieważ Kasia jeszcze przez rok będzie w kategorii młodzika. Zdjęcia pochodzą od trenerów i ze strony www.rybnik.com.pl