Otwarcie stadionu. I miejsce na Mistrzostwach w Lekkoatletyce!

2014-10-06

12 września został oficjalnie otwarty bardzo długo oczekiwany zmodernizowany stadion lekkoatletyczny. Z tej okazji zorganizowano Otwarte Mistrzostwa w Lekkoatletyce o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

Dla uczniów naszej szkoły modernizacja stadionu to niezmiernie ważne wydarzenie, ponieważ klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym, które funkcjonują w szkole większość zajęć sportowych mają właśnie na tym mieszczącym się przy ul. Gliwickiej obiekcie sportowym. Przy okazji oficjalnego otwarcia stadionu odbyły się zawody lekkoatletyczne o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika, podczs których nasi uczniowie z klas sportowych mogli zaprezentować swoje umiejętności. Większość miejsc medalowych przypadło właśnie naszym uczniom, a "Sztafeta prezydencka" została wygrana przez naszą młodzież w znakomitym stylu.

Skład sztafety: 4x 200 m
Parzych Weronika
Forajter Patryk
Symura Natalia
Mazur Mateusz

Oficjalne otwarcie nastąpiło z udziałem prezydenta Rybnika Adama Fudalego oraz znanych polskich sportowców: Roberta Korzeniowskiego, Artura Partyki i Tomasza Sikory.
Przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim, przy ul. Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej „królową sportu”.