Nasz absolwent święci triumfy w "Klimatycznym Armageddonie".

2016-12-08

Miło nam poinformować, iż absolwent naszej szkoły, a obecnie uczeń klasy 3E w II Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku, Daniel Tomiło, został zwycięzcą  konkursu pod tytułem „Klimatyczny Armagedon w języku angielskim”. Ideą przedsięwzięcia, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, było pogłębienie świadomości młodzieży na temat zmian klimatycznych.

W konkursie wzięło udział 47 uczniów z 13 szkół z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów szkół średnich z zakresu ekologii, ale również wymagał od nich bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, ponieważ to właśnie w tym języku były zadawane pytania. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Najpierw zmierzyli się z częścią pisemną, czyli testem składającym się z 20 pytań oraz prezentacją zawierającą kolejne 15 pytań testowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześcioro najlepszych uczestników.

Daniel był uczniem naszej szkoły w latach 2011-2014. Uczęszczał do klasy, w której realizowana była innowacja z języka angielskiego, stąd nasza radość z jego sukcesu w konkursie realizowanym w tym właśnie języku.

W nagrodę za zwycięztwo w konkursie Daniel odwiedzi w kwietniu siedzibę Parlamentu Europejskiego!

Dlatego Drodzy Uczniowie - języków warto się uczyć!