Zdobyliśmy Informatyczny Puchar Beskidów!

2017-03-07

W sobotę 4 marca 2017 w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku – Białej odbyła się II edycja Informatycznego Pucharu Beskidów.

Jak czytamy na stronie ZSTiH (link na końcu artykułu) są to „zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej”. Uczestnicy z całej Polski, w tym trzech uczniów naszego gimnazjum, zmagali się o tytułowy puchar w następujących kategoriach konkursowych: programowanie, grafika oraz projekt informatyczny. Julia Kaiser i Łukasz Piórecki musieli wykonać (bardzo trudne) zadania w Scratchu, Maksymilian  Machoczek zdecydował się na grafikę komputerową. Musimy przyznać, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności oraz po burzliwych obradach wszystkich trzech komisji, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych.

I miejsce w IPB w kategorii grafika komputerowa zdobył uczeń kl. 1e naszego gimnazjum, Maksymilian Machoczek. Dzięki niemu szkoła zdobyła „złoty” puchar, a Maks cenną nagrodę rzeczową oraz… lot szybowcem nad Bielskiem-Białą (do „odebrania” w piękną wiosenną pogodę:). Maksowi serdecznie gratulujemy (tym bardziej, iż jury zaznaczyło, że był najmłodszym uczestnikiem w tej kategorii) i liczymy na niego, jak i innych naszych uczniów za rok!

Opiekun: A.Alama