Dzień Otwarty Szkoły

2017-04-03

1 kwietnia (to nie żart!) odwiedzili nas kandydaci do różnych klas powstającej w naszych murach Szkoły Podstawowej nr 9 oraz ich rodzice. Cieszymy się, że zainteresowanie było tak duże. Staraliśmy się zapewnić Gościom wiele różnorodnych atrakcji. Na maluchy czekały zajęcia z programowania, różne zabawy, łamigłówki oraz wystawa makiet (którą dzieci z zainteresowaniem oglądały). Starszych uczniów zajęto efektownymi (żeby nie powiedzieć spektakularnymi i wybuchowymi) doświadczeniami chemicznymi i fizycznymi. Sporo atrakcji zapewnili też nauczyciele innych przedmiotów.

Gości przywitała pani Dyrektor. Udzielono im informacji na temat klas językowych i klas mistrzostwa sportowego. Atrakcji było co niemara. Można było dowiedzieć się jak ciekawie spędzić wolny czas, obejrzeć fragmenty przedstawienia "Romeo i Julia" w formie prezentacji multimedialnej oraz film "Sport-moja pasją". Na przybyłych czekał słodki poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia z programowania z Ozobotem i w Scratchu. Dzieciaki same nie mogły uwierzyć, że programowanie może być tak wciągające, zabawne, a przede wszystkim proste! Interesujące okazały się też rozgrywki szachowe. Najmłodsi brali ponadto udział w rozwijających umysł grach i zabawach w świecie realnym i wirtualnym. Sporo radości dały im zajęcia z dogoterapii. Dzieci dowiedziały się też jak dbać o zęby. Na małej sali gimnastycznej podziwiały pokazy ukladów tanecznych. Mogły wreszcie kibicować swoim kolegom biorącym udział w Rozgrywkach Wczesnoszkolnych w Piłce Nożnej.

Na oczekiwanych o godzinie 12:00 kandydatów do starszych klas szkoły podstawowej czekały dodatkowo gry i zabawy matematyczne, pokazy z biologii oraz ćwiczenia językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Mogli oni obejrzeć prezentacje multimedialne na temat wycieczek zagranicznych oraz rajdów i wycieczek górskich organizowanych przez szkołę. Dzięki innym prezentacjom poszerzyli swoją wiedzę o Rybniku i języku polskim, poznali też najwieksze osiągniecia edukacyjne i sportowe uczniów naszej szkoły. Podziwiali Kącik Regionalny z wypracowanymi w trakcie zajęć z Edukacji Regionalnej materiałami. Dla zainteresownaych nauką w
klasach mistrzostwa sportowego przygotowano pokazy siatkówki i koszykówki oraz lekkoatletyki.

Dniowi otwartemu towarzyszył kiermasz przedświąteczny, na którym panie z Rady Rodziców oferowały ciasta oraz ozdoby świąteczne.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie! Do zobaczenia we wrześniu!