SUDOKU - FINAŁ!

2017-05-28

Finał VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „SUDOKU” dla gimnazjalistów - pod honorowym Patronatem Rady Dzielnicy Śródmieście Miasta Rybnika.

26.05.2017 w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się finał wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów „SUDOKU”. Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Uczestnictwo w nim daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz wykazania się pomysłowością przy rozwiązywaniu zadań. Uczniowie rozwijają logiczne myślenie. Gimnazjaliści biorąc udział w konkursie prezentują swoje umiejętności oraz podejmują dodatkowe działania na rzecz własnego rozwoju. W siódmej edycji konkursu brało udział 176 uczniów - z 9 miast naszego województwa - z 18 gimnazjów.

Zadania były rozwiązywane od listopada do kwietnia. W maju do finału zakwalifikowało się 24 uczestników. Po godzinnym zmaganiu z diagramami SUDOKU wyłoniono 3 laureatów:
Sara Jarocka z Gimnazjum ZSSRK Wodzisław Śląski,
Lena Dziurska z G7 Rybnik
oraz Olga Ochocka z G1 Rybnik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, które zostały ufundowane przez: Urząd Miasta Rybnika; Radę Dzielnicy Śródmieście w Rybniku oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 (organizatora konkursu). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w rozwiązywaniu łamigłówki matematycznej SUDOKU.
Zapraszamy do konkursu w następnym roku!