Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

"Historyczny" brązowy medal

2017-06-22

W niedzielę 18 czerwca drużyna składająca się z uczniów naszej szkoły zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Polski w koszykówce w Opalenicy.

Wszyscy chłopcy zasługują na słowa uznania, ponieważ dzielnie walczyli o każdą piłkę. Uczniów z zapałem dopingowali ich rodzice. Do sukcesu drużyny przyczylili się m.in. pracujący w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Adamczyk, Jakub Krakowczyk a szczególnie prowadzący zespół Stanisław Grabiec.
Do grona pięciu najlepszych zawodników turnieju dostał się Kacper Kowalczyk-Kudziarz. Wyróżnienie otrzymał kapitan zespołu Kacper Margiciok. Obecny na Mistrozstwach trener kadry Polski powołał na zgrupowanie trzech naszych uczniów: Igora Lewandowskiego, Kacpra Kowalczyka-Kudziarza oraz Adriana Fojcika. Gratulujemy!