Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

23 VI zakończyliśmy rok szkolny 2016/17

2017-06-24

Podczas uroczystej akademii pożegnano klasy trzecie.

Pani Dyrektor przypomniała starożytną maksymę: panta rhei (z greckiego: wszystko płynie). Zauważyła, że zmienia się nasze otoczenie, nabywamy doświadczenia, uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy pasje. Podkreśliła, że ważne jest jednak to, by nie odcinać się od korzeni i pamiętać o Gimnazjum nr 1 w Rybniku.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego podziękowali kończącym pracę w szkole Paniom: Dyrektor oraz Wicedyrektor za wieloletnią pracę na rzecz szkoły, położenie solidnych fundamentów wiedzy i wychowania oraz okazywane uczniom serce.

W mniej oficjalnej części akademii podano przepis na formowanie ucznia: należy scalić wyobraźnię a także każdy przejaw działalności umysłowej, łagodnie je mieszając i doprawiając szczyptą humoru. Następnie uzyskany w ten sposób „wytwór” odważnie podać rodzinie i społeczeństwu. Pojawił się też pomysł używania czapki niewidki przez wszystkich nieprzygotowanych uczniów oraz postulat bezpłatnych wakacji na całym świecie. Po wykonaniu piosenki w języku angielskim odczytano szereg arcypoważnych zarzutów wobec nauczycieli. Polonistów na przykład oskarżono o zmuszanie do walki z ortografią, matematyków – o sprowadzanie wszystkiego do wspólnego mianownika. Historykom dostało się za to, że przybliżają teoretyczną, a nie praktyczną stronę bitew. Nawet panie higienistki usłyszały narzekanie, że nie wynalazły szczepionki przeciw głupocie…

Po tych oskarżeniach nastąpił pokaz judo w wykonaniu uczniów klas sportowych. Następnie do nauczycieli skierowano intrygujące pytania: na przykład czy kropka może być punktem widzenia? Czy filozof Diogenes mógł mieszkać w beczce bez piątej klepki? W jakim języku mówią wieki? Powyższe rozważania zakończył pokaz tańca nowoczesnego.

Nadszedł czas wręczenia świadectw oraz świadectw z wyróżnieniem absolwentom Gimnazjum nr 1. Przekazano ponadto nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom i trenerom zdobycia I miejsca w rywalizacji sportowej szkół. Wręczono też statuetkę Osobowości Roku Szkolnego 2016/17.

Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy satysfakcji z osiągniętych wyników w nauce oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku!