Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

2017-09-04

1 września przypadł w tym roku nietypowo - jeszcze w czasie wakacji, jednak już w poniedziałek 4 września powróciliśmy w nasze szkolne mury.

Na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 pojawili się zarówno gimnazjaliści klas drugich i trzecich, jak i uczniowie klas siódmych odradzającej się, w związku z reformą oświaty, Szkoły Podstawowej nr 9.
   Na sali gimnastycznej, gdzie się zgromadzili, było wesoło i gwarno. Spotkaniu uczniów towarzyszyła wymiana wrażeń i wakacyjnych wspomnień. Wszyscy obecni umilkli wraz z pojawieniem się pani dyrektor Małgorzaty Pomykalskiej i wicedyrektor Wiesławy Koreckiej - Widenki oraz rozpoczęciem akademii. Pani dyrektor powitała Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów oraz przedstawiła nowych nauczycieli, przypominając, że nauka stanowi w życiu młodego człowieka swoiste okno na świat. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do siódmoklasistów. Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom niesłabnącego zapału w zdobywaniu wiedzy oraz licznych sukcesów, a nauczycielom zadowolenia i satysfakcji z pracy.

Godzinę później w murach naszej szkoły nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 9.
Pani dyrektor zaprosiła dzieci na środek sali, dzięki czemu mali uczniowie mogli poczuć, że są wyjątkowi. Dzieci bez zastanowienia stwierdziły, że szkoła jest  „dla nich”, wyrażając tym samym przekonanie, iż znajdą tu dobre warunki rozwoju. Pierwszoklasiści przywitali się też ze swoją nową wychowawczynią. Można było poczuć, iż od razu nawiązała się między nimi nić sympatii…

W części artystycznej starsi koledzy przedstawili najmłodszym uczniom najważniejsze fakty dotyczące września 1939 roku. Prowadzący akademię podkreślili, że, podejmując aktualne zadania, należy pamiętać o minionym, tragicznym i bohaterskim czasie. Następnie dzieci mogły wysłuchać iskrzącej humorem relacji pewnego chłopca - Michała, który śnił, że został nauczycielem swoich kolegów. Zaprezentowano  też widzom zabawny tekst o niesfornych atomach, które miały rzekomo wprowadzać chaos w życie rozbrykanej uczennicy dopóki ta, w trosce o dobrą ocenę ze sprawowania, nie zdecydowała się ich… wytresować. Zgromadzonych rozbawił też wiersz o marzeniach ucznia snującego między innymi plany, by „zamiast lekcji przyrody udać się z klasą na… lody”.

A jutro, po przeszło dwumiesięcznej przerwie, już pierwszy dzwonek i pierwsze lekcje!