Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

BĄDŹ BEZPIECZNY - WIZYTA POLICJANTA

2017-09-06

5 września uczniów pierwszej klasy odwiedził policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i domu. Policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Anna Hajdas-Burek