Dzień Misia i Niedźwiedzia

2017-11-24

W piątek 24 listopada obchodziliśmy święto pluszaka, który od ponad stu lat w niezliczonych odmianach, występuje
w dziecinnych pokojach i nie wyglada na to, aby miał stać się gatunkiem zagrożonym.  Jego dzikie odpowiedniki- niedźwiedzie polarne i brunatne nie mają tyle szczęścia. I temu właśnie poświęcone było spotkanie z Pierwszoklasistami.

Dzieci poznawały środowisko życia niedźwiedzi, ich kulinarne obyczaje, współmieszkańców i sposoby wychowania młodych. Dowiedziały się dlaczego małe niedźwiadki rodzą się tak nieduże, po co niedźwiedzie gromadzą tłuszcz pod skórą? Czy białe niedźwiedzie sa białe? I dlaczego mają takie wielkie łapy i małe uszy? I co robią niedźwiedzi ojcowie, w czasie gdy matki zajete są wychowaniem młodych? Zadawaliśmy sobie pytanie, które od dawna nurtuje wszystkich: Czy niedżwiedzie lubią miód? Wszystkiemu temu przygladały się nasze własne przytulanki i Eko Misie zrobione przez dzieci z materiałów z recyclingu.