Uczennice 1a na podium

2017-12-11

4 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na wizerunek patronki górników, św. Barbary, którego organizatorem było Muzeum w Rybniku. Celem konkursu „BARBARA ŚWIĘTA O GÓRNIKACH PAMIĘTA” było umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu oraz szerzenie i kultywowanie wśród dzieci i młodzieży lokalnej kultury i historii.

W kategorii „Dzieci z klas I-III” pierwsze miejsce zajęła Zosia Szymańska, natomiast trzecią pozycję zdobyła Marta Korf.

Po rozstrzygnięciu konkursu, goście uczestniczyli w przedstawieniu formacji teatralnej Lufcik na Korbkę pt. „Jak górnik Śmierdzirobótka ze Skarbnikiem się spotkał”. Był to spektakl oparty na motywach śląskich legend, w kabaretowym klimacie z lekko rockową nutką w tle. Wyróżniał się mnogością środków teatralnych, jak również muzyką na żywo. Spektakl ma także wartość dydaktyczną. Kładzie wielki nacisk na zalety płynące z pomagania i odpowiedzialności za wykonywaną pracę.