Coraz bliżej Święta...

2017-12-12

Początek grudnia przyniósł pierwszakom wiele niespodzianek:  Zaprezentowali swoje prace w konkursie plastycznym, obejrzeli film " Magiczne świeta Kacpra i Emmy",poznali historię św Mikołaja i z radością rozpakowali prezenty, tańczyli z tancerzami Masterworks Dance Studio, rozwiązywali zagadki starszych koleżanek z klasy 2g, poznawali świąteczne  zwyczaje w ojczyźnie " Mikołajka" i jego przyjaciół i dowiedzieli się o jakie prezenty bohater książki poprosił w liście.

Zakończył się Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Industrilane Centrum Kultury w Rybniku – Niewiadomiu. Wzięli w nim udział: Alan Bakar, Emila Hardyn, Marta Korf, Melissa Paprotny i Milena Wałach. Zapraszamy do galerii.

5 grudnia uczniowie I a wzięli udział w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Tym razem zobaczyli film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”. Jest to film o parze przyjaciół, którzy oczekują na święta. Dziewczynka pragnie, by w ten wyjątkowy czas spadł śnieg. Aby jej marzenie się spełniło, postanawia interweniować u samego Świętego Mikołaja. Bohaterowie filmu to sympatyczna para przyjaciół: Emma i Kacper. Jest zima, zbliżają się święta, a Emma niecierpliwie wyczekuje pierwszego w tym roku śniegu. Pisze nawet list do świętego Mikołaja, w którym prosi o upragnione białe płatki. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach z przyjaciółką Ingą, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel.
Przygody Kacpra i Emmy są dla dziecka jednocześnie rozrywką, ale też i okazją do przemyśleń dotyczących ważnych życiowych spraw. Głównym wątkiem filmu jest bliskość i magia świąt. Film w lekki sposób i bez zbędnego dydaktyzmu przypomina, co jest wtedy ważne. Zwraca uwagę młodych widzów na wagę obyczajów i tradycji, pokazuje ich różnorodność.

6 grudnia   Mikołaj odwiedził również uczniów z klasy I a. Dotarł do naszej szkoły z workiem pełnym prezentów. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości. Klasa pierwsza wzięła udział w pokazie tańca nowoczesnego, zaprezentowanego przez Masterworks Dance Studio. Tego dnia, mikołajkowe zabawy, przeprowadziły starsze koleżanki, a pani Anna Sorychta przeczytała dzieciom „Mikołajka”, przygotowała wiele zagadek i gier oraz magicznych chlebek wypełniony łakociami. Był to niezwykły dzień.