KOLEJNY WYKŁAD AKADEMII UCZNIOWSKIEJ

2018-04-25

W środę 25.04.2018r. odbył się  kolejny wykład Akademii Uczniowskiej. Tym razem prelegentami byli:

• Łukasz Piórecki z kl. 3e,
  • Maksymiliam Machoczek z kl. 2e
  • Julia Żabka z kl. 2e.

Pierwszy z prelegentów - Maksymilian Machoczek przygotował prezentację na temat "Co przyniesie przyszłość?". Przedstawił w niej m.in. hipotezę, że być nasza cywliziacja może być jedynie symulacją komputerową. To bardzo odważne przypuszczenie stało się zarzewiem gorącej dyskusji słuchaczy.

Julia Żabka wygłosiła wykład na temat etycznych aspektów testowania kosmetyków na zwierzętach.

Łukasz Piórecki przybliżył zebranym temat sztucznej inteligencji. Przedstawił uczestnikom uroczą Sophie oraz inne roboty. Dzięki jego wypowiedzi poznaliśmy możliwości, ale i zagrożenia wynikające z szybkiego rozwoju tego typu technologii.