Eko rozgrywki

2018-05-20

W środę 16 maja w naszej szkole zorganizowano rozgrywki ekologiczne.

Reprezentanci uczniów klas siódmych szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów wzięli udział w wielu konkurencjach, m.in. sprawdzali swoją wiedzę na temat segregacji śmieci. Zaprezentowali wykonany przez klasę strój ekologiczny (co wzbudziło niemało emocji wśród widzów). Rozpoznawali różne przedmioty za pomocą dotyku, rozwiązywali test na temat struktury lasu. Starali się też wykorzystać jak najwięcej pożywienia, by powstało jak najmniej odpadów organicznych. Układali puzzle związane z tematyką kwaśnych deszczów. Wreszcie wykazali się niemałą zręcznością wykonując eko-dinozaury z plastkowych słomek i nadając owym stworom fantazyjne nazwy. Wszyscy świetnie się bawili, czego wyrazem była spontanicznie odtańczona przez zawodników jak i kibicujących im kolegów "Belgijka". Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 7d, kolejne przedstawiciele klasy 3d, trzecie zaś ekipa z klasy 2a. Wszyscy uczestnicy tej rywalizacji (a także kibicujący im koledzy) zyskali poszerzając swoją wiedzę na temat ochrony przyrody. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy organizatorom!