Uszyliśmy lalki – damy dzieciom szczepionki!

2015-01-28

22 stycznia 2015 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 zorganizowali kiermasz własnoręcznie uszytych lalek.

Stanowił on zwieńczenie projektu, w którym szkoła uczestniczyła pod opieką pani Urszuli Konsek. Działania uczniów wpisały się w szeroko zakrojoną akcję UNICEF „Wszystkie kolory świata” zorganizowaną w celu zakupu szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego. W Polsce kampanię tę wspierała Ambasador Dobrej Woli UNICEF – Majka Jeżowska. Możemy się pochwalić, że wszystkie nasze laleczki (a było ich aż 57!) szybko znalazły nowe domy. „Zaadoptowali” je między innymi rodzice gimnazjalistów szczodrze płacąc za każdą z zabawek. Łącznie szkoła uzbierała kwotę 680 złotych, która pozwoli na ufundowanie 68 szczepionek. W imieniu DYREKCJI oraz całej SPOŁECZOŚCI SZKOLNEJ serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy okazali wrażliwość serca wobec najmłodszych i najbardziej bezbronnych sudańskich dzieci, ponieważ bez okazanej pomocy nie miałyby one szans na przeżycie.

Julia Kochanowska, kl. 2c

(op. p.Aleksandra Stężała)