Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

2018-09-03

3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Witali go uczniowie prawie wszystkich poziomów szkoły podstawowej (oprócz klasy 3) i trzecich klas gimnazjalnych.

Uczniowie zostali powitani przez Dyrekcję szkoły podczas uroczystej akademii. W ramach wychowania patriotycznego przypomniano tragiczne wydarzenia września 1939 roku. W części współczesnej nastąpiło ogłoszenie rozpoczęcia roku nauki. Dzieci i młodzież zmotywowano do podejmowania wysiłków w kierunku własnego rozwoju intelektualnego i sportowego. Społeczność szkoły i zaproszeni goście byli świadkami popisów wokalnych, tanecznych (można by rzec: wręcz gimnastycznych) i aktorskich. Skecz przedstawiający historię kontaktów pewnej nauczycielki ze spelniajacą życzenia zlotą rybką poprawił wszystkim nastrój, a jego pointa - odnalezienie przez bohaterkę szczęścia właśnie w szkole i nas zmotywowała do przyjęcia podobnej postawy. Wszystkim uczniom (i nauczycielom) życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy już w czerwcu 2019 roku!