Gościliśmy w szkole Pana Waldemara Cichonia- autora książek o przygodach Cukierka

2018-10-09

9 października uczniowie klas pierwszych i czwartych mieli okazję poznać autora cyklu książek o przygodach łobuzerskiego kota i jego rodziny. Przygody Cukierka podbiły serca dzieci w całej Polsce.  U nas także ma sporo wielbicieli. Wszyscy oni mieli okazję dowiedzieć się jak futrzak trafił do literatury? Co niezwykłego potrafi? Jak długo powstają książki o nim i jaka jest ich droga do czytelnika? Zastanawialiśmy się także Czy pan Waldemar kiedy był chłopcem, miał ulubionego bohatera? Jakie książki czytał? Okazało się, że wielbiciel Kubusia Puchatka z równym zainteresowaniem poznawał archeologiczne wykopaliska. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dzieciaki dostały książki z autografem i "kociątką", a biblioteka wzbogaciła się o kilka tomów przygód Cukierka i Rikiego dla przyszłych czytelników.

Jeszcze zanim zjawił się u nas pan Cichoń, w świetlicy szkolnej czytaliśmy  fragmenty " Cukierków", rozmawialiśmy o naszych własnych domowych pupilach, o tym co to znaczy  żyć "jak pies z kotem"? Czy czarny kot to zwiastun pecha? i o rozsianej po świecie kociej rodzinie, do której należą lwy, tygrysy i lamparty. Efektem spotkania były maski kotów i głowy lwów, które można oglądać na szkolnym korytarzu.