Dzień otwarty szkoły

2015-03-18

18 marca gościliśmy uczniów klas szóstych oraz ich rodziców.

Rano do naszej szkoły przybyły całe klasy ze Szkoły Podstwowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z opiekunami. Po południu powitaliśmy rodziców zainteresowanych dalszą nauką swoich kończących szkołę podstawową dzieci.
Specjalnie dla odwiedzających nas przyszłych gimnazjalistów i ich rodziców nauczyciele naszej szkoły przygotowali wiele atrakcyjnych doświadczeń, pokazów i prezentacji.
Pani Anna Terlecka i pani Justyna Kuśmierek – przygotowały prezentację sposobu działania ćwiczeń internetowych. Zaprezentowały kandydatom klasę europejską i udzieliły informacji na temat testu kwalifikującego uczniów do grup językowych. Przedstawiły ponadto prace uczniów gimnazjum wykonane w ramach projektu edukacyjnego o superbohaterach.
Pan Przybyła zaangażował szóstoklasistów w wykonywanie doświadczeń fizycznych przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum.
Pani Tokarz- zaprezentowała prace wykonane w ramach projektu edukacyjnego na temat zabytków i znanych postaci Rybnika. Projekt ten był częścią innowacji regionalnej.
Pani Wiesława Korecka – Widenka zaciekawiła gości „Kuchennymi rewolucjami”, czyli pokazem tego, jak można wykorzystać produkty spożywcze znajdujące się w każdej kuchni.
Pani Małgorzata Pomykalska wraz z asystentami przygotowała dla kandydatów do naszej szkoły zabawy logiczne, takie jak tangram, mosty czy sudoku.
Pani Barbara Pawlikowska przeprowadziła zajęcia z dogoterapii. Uczniowie mogli podczas ich trwania dowiedzieć się jakie są potrzeby psa. Po południu prowadzącej towarzyszył nawet jej sympatyczny, czworonożny pupil, którego można było pogłaskać.
Pani Beata Rachniowska przygotowała zagadki dotyczące zawiłości języka polskiego.
Uczennice pani Anny Tront przedstawiły przygotowane pod jej okiem fragmenty „Baśni” braci Grimm. Prezentacja ta obejmowała również kostiumy postaci z bajek oraz ilustracje wybranych baśni.
W bibliotece goście rozwiązywali przygotowane przez panią Annę Sorychtę quizy dotyczące europejskich budowli czy wyrazów zapożyczonych z różnych języków. Rozwiązywali krzyżówkę o różnych narodach europejskich. Największą popularnością cieszyły się jednak zagadki dotyczące smakołyków charakterystycznych dla poszczególnych krajów naszego kontynentu.
Nauczyciele wychowania fizycznego – pani Dorota Fojcik oraz pan Aleksander Wypiór przygotowali z prowadzonymi przez siebie klasami sportowymi pokaz ćwiczeń lekkoatletycznych.
Trenerzy - Ariel Kuśka i Przemysław Smołka przygotowali pokazy zajęć judo z uczniami klas sportowych.
Pani Teresa Gomola przedstawiła prace wykonane przez gimnazjalistów w trakcie projektu edukacyjnego „Symetria w architekturze Rybnika”.
Uczniowie klas szóstych i ich rodzice mogli także obejrzeć przedstawienie „Dziadów” na podstawie dramatu Adama Mickiewicza przygotwane przez panią Dorotę Ostalecką i pana Olivera Zimończyka.
Dziękujemy WSZYSTKIM nauczycielom Gimnazjum za duże zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego.
Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym GOŚCIOM za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że bogata oferta edukacyjna oraz sprzyjająca zdobywaniu wiedzy i wszechstronnemu rozwojowi osobowości młodych ludzi atmosfera naszej szkoły spowoduje, że wielu z szóstoklasistów wybierze na czas dalszego kształcenia właśnie Gimnazjum Sportowe nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku.

Julia Kochanowska, kl. 2c

(op. p. Aleksandra Stężała)