Bóg się rodzi w naszej szkole!

2018-12-22

21 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnie radosnym i uroczystym ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Najmłodsi uczniowie przygotowali jasełka. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli oglądać wzruszającą historię narodzenia Jezusa. Z przejęciem witali Go aniołowie, pastuszkowie i bogato ubrani trzej Mędrcy za Wschodu. Niektózy z uczniów wcześniej wykonali dla Niego piękne szopki, które zostały nagrodzone podczas akademii. Starsi uczcili Nowonarodzonego tekstami poetyckimi i piękną, refleksyjną pieśnią "Mario, czy Ty wiesz?". Wszyscy zebrani z zaanażowaniem śpiewali Mu kolędy. Nawet nie wiadomo kiedy przeniknęła nas świąteczna atmosfera. Po cichu, na palcach (żeby nie zbudzić Dzieciny) zaniesiemy ją w sercach do naszych domów. Niech trwa... A błogosławieństwo Boga-Człowieka niech ogrzewa nas i naszych bliskich!