Konkurs powiatowy „Czy znasz Unię Europejską?”

2015-04-28

12 maja w naszej szkole odbył się pierwszy Powiatowy Konkurs „Czy znasz Unię Europejską?”

Konkurs był kontynuacją rywalizacji organizowanej już od 7 lat na szczeblu miejskim.
Dzięki zmianie formuły przyjechali do nas uczniowie z Gimnazjum im. mjr. pil. A. Tomiczka w Lyskach, Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Jejkowicach, Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach
oraz z Rybnika: Gimnazjum nr 12 im. Górniczego Stanu, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza, Gimnazjum nr 4 im. Jana Kochanowskiego, Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół nr 5 im. Józefa Rymera oraz Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi. Naszą szkołę godnie reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Sowińska, Magdalena Tymoszewicz i Maciej Kosiorowski. Konkurs obserwował Zastępca Prezydenta Miasta – pan Wojciech Świerkosz.
Każda szkoła przygotowała trzyosobową drużynę, która wspólnie mierzyła się z pytaniami dotyczącymi historii i funkcjonowania Unii Europejskiej. Rywalizacja była zacięta, a pytania pełne niespodzianek. Czasem na uczestników konkursowych zmagań czekała flaga państwa członkowskiego, a czasem spoglądał na nich ze zdjęcia znany polityk.
Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem reprezentacji Gimnazjum nr 7. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4, na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 11.
Organizatorkami konkursu objętego patronatem Urzędu Miasta Rybnika oraz Starostwa Powiatowego były nauczycielki historii i Wiedzy o Społeczeństwie – pani Bogumiła Michalewska oraz pani Bożena Tokarz.