PEDAGOG, PSYCHOLOG, PSYCHOLOG SPECJALNY

Pedagog.... „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka"

Szanowni Państwo,

Zachęcam Państwa do zapoznania się z publikacją pt. „Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych” i korzystania z niej w codziennych kontaktach z osobami z niepełnosprawnością.

Pozycja przybliża czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie jak zachować się w codziennych sytuacjach w sposób wspierający te osoby i jednocześnie traktujący je podmiotowo.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapoznać się bezpłatnie z publikacją, która jest udostępniona online na stronie pod adresem:

TELEFON ZAUFANIA

plik docx - 15.1 KB

Drodzy uczniowie! Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zagrożeń płynących z uzależnienia od narkotyków.

Pedagog – kto to taki?
Pedagog szkolny to ktoś kto nie krzyczy, nie ocenia, nie krytykuje, nie wyśmiewa. Pedagog to osoba, która wysłucha, zrozumie, doradzi, podpowie i:
- wytłumaczy jak skutecznie radzić sobie ze stresem;
- podpowie, jaką wybrać w życiu drogę;
- przestrzeże przed tym, co niebezpieczne;
- nauczy myśleć twórczo;
- odpowie na pytania „jak się motywować do pracy, nauki?” oraz „jak dobrze gospodarować czasem?”
- wytłumaczy, co znaczy być asertywnym;

Drogi Uczniu, czekamy na Ciebie, gdy:
- czujesz, że jesteś samotny i nikt Cię nie rozumie;
- masz problemy rodzinne;
- jesteś w trudnej sytuacji materialnej;
- masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać;
- jesteś dyslektykiem;
- nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, kolegami;
- chciałbyś pomóc innym i nie wiesz, w jaki sposób to zrobić;
- masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić;
- chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

Szkoła bierze od lat udział w programie

Braliśmy udział w akcji

Szkoła zaangażowała się w program