KLASA I A (2019/2020)

Jak ryby w wodzie…

Uczniowie klasy 1a po raz kolejny pokazali, że w dziedzinach artystycznych czują się jak ryby w wodzie. Wykonali wspaniałe, kolorowe akwaria w ramach tygodnia związanego z wodą

Pragniemy zaprezentować prace wykonane przez małych artystów z klasy 1a w ramach zajęć plastyki i techniki w trybie nauczania zdalnego. Jak widać uczniowie, jak zawsze, ambitni i kreatywni, do tego z uśmiechem na twarzy. Tak trzymać!

pdf
601911

  W grudniu i styczniu też  wiele się działo!

pdf
1556602

 Zobaczcie co robiliśmy w listopadzie

Pasowanie na pierwszoklasistę.

26 września uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie uczniami SP nr 9 podczas uroczystości Pasowania na Pierwszoklasistę. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przed panią dyrektor, wychowawcami oraz rodzicami. Każda klasa zaprezentowała przygotowany repertuar muzyczny, odbył się również quiz wiedzy na temat naszej szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali też cenne wskazówki od kolegów i koleżanek ze starszych klas. Na koniec, zgodnie z tradycją, uczniowie pierwszych klas otrzymali rogi obfitości.

Zajęcia terenowe w parku tematycznym.

27 września uczniowie klasy 1a razem z klasą 1b udali się na zajęcia terenowe do pobliskiego parku tematycznego. Tematem zajęć były elementy przyrody ożywionej oraz nieożywionej. Uczniowie zamienili się w prawdziwych odkrywców by razem z kolegami i koleżankami odkrywać przyrodę. Nie obyło się również bez krótkiej zabawy na tematycznym placu zabaw.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

30 września w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. W tym roku do akcji przyłączyły się również pluszaki- Biedronkowe Słodziaki oraz psi detektyw Sherlock. Klasy pierwsze słuchały opowieści o przygodach „Gangu Słodziaków” R. Piątkowskiej, „Detektywa Pozytywki” G. Kasdepke oraz „Bajki o Żyrafie” W. Chotomskiej. Lektorami byli wychowawcy klas, pani Ania z biblioteki oraz mama jednego z uczniów.

Wrzesień plastycznie w klasie Ia…

Podpisujemy kontrakt z wychowawczynią

ROZPOCZYNAMY NAUKĘ W SZKOLE

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej