KLASA I B (2019/2020)

Jesteśmy Polką i Polakiem!
W ramach lekcji patriotycznych uczniowie klasy 1b mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną nawiązującą do symboli narodowych, niektórzy nawet ubrali się w barwy biało-czerwone!

!7 grudnia zostaliśmy czytelnikami. Oficjalnie, bo  czytamy już od września. Zanim to się jednak stało, musieliśmy wykazać się wiedzą i sprytem,żeby przechytrzyć Czarnobrodego i odnaleźć mapy, do których prowadziły wiadomości w butelkach. Nasza załoga okazała się sprytniejsza od morskiego rozbójnika i znalazła drogę i klucz do Skarbu Piratów Pasjonatów. W skrzyni, oprócz złotych monet znaleźliśmy skarb niewyczerpany, którego wystarczy dla wszystkich, a im częściej będziemy z niego korzystać, tym więcej będziemy posiadać. W nagrodę za wytrwałość każdy mógł otrzymać własną papugę, którą sam dla siebie zrobił.

Uczestniczymy w Ogólnopolskim Konkursie " Czytam z klasą" i  czytamy Baśnie Andersena. 5 - tego grudnia zaprosiliśmy panią z biblioteki,żeby razem poznać "Nowe Szaty Cesarza". Ułożyliśmy wspólnie plan wydarzeń do baśni przy pomocy pięknych ilustracji, rozpoznaliśmy postaci na znaczkach pocztowych i zaprojektowaliśmy dla naszych bliskich kartki z życzeniami. Później odbyliśmy wirtualną wycieczkę do Odense, gdzie autor baśni spędził dzieciństwo.

. 28 października chłopcy z naszej klasy wzięli udział w piłkarskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Poziom był bardzo wysoki, jednak nasi reprezentanci dzielnie walczyli. Brawo chłopaki!!!

25 października mieliśmy w naszej sali niecodziennych gości- odwiedziły nas panie z fundacji „Po prostu PODAJ ŁAPĘ” wraz ze swoimi podopiecznymi. Dowiedzieliśmy się jak należy opiekować się zwierzętami w domu, zapewniliśmy również przesympatycznym kotkom wesołą zabawę!

Polisensoryczne poznawanie liter metodą Dobrego Startu M.Bogdanowicz

W październiku wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Każdy z nas zobowiązał się codziennie poświęcić co najmniej 10 min na czytanie w domu. Po 21 dniach przyjemnej pracy czekały na nas upominki!

17.10 - zabawy w parku- obserwujemy zmieniającą się przyrodę jesienią, próbujemy również swoich sił na torze przeszkód.

Nasza klasa wzięła udział w międzynarodowym projekcie CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować. W okresie od 7 do 18 października zrealizowano kilka zadań, które zainspirowały dzieci do dalszej zabawy w kodowanie!

. 4 października udaliśmy się do TZR na przedstawienie pt. „Urodzinowe marzenie” w wykonaniu teatru „Pętelka” z MDK w Rybniku.

30 września świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Były życzenia, wspólne zabawy, nie zabrakło również upominków.

30 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasy pierwsze słuchały opowieści o przygodach „Gangu Słodziaków” R. Piątkowskiej, „Detektywa Pozytywki” G. Kasdepke oraz „Bajki o Żyrafie” W. Chotomskiej. Lektorami byli wychowawcy klas, pani Ania z biblioteki oraz mama naszego kolegi.

27 września uczniowie klasy 1a razem z klasą 1b udali się na zajęcia terenowe do pobliskiego parku tematycznego. Tematem zajęć były elementy przyrody ożywionej oraz nieożywionej. Uczniowie zamienili się w prawdziwych odkrywców by razem z kolegami i koleżankami odkrywać przyrodę. Nie obyło się również bez krótkiej zabawy na tematycznym placu zabaw.

26 września uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie uczniami SP nr 9 podczas uroczystości Pasowania na Pierwszoklasistę. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przed panią dyrektor, wychowawcami oraz rodzicami. Każda klasa zaprezentowała przygotowany repertuar muzyczny, odbył się również quiz wiedzy na temat naszej szkoły. Pierwszoklasiści otrzymali też cenne wskazówki od kolegów i koleżanek ze starszych klas. Na koniec, zgodnie z tradycją, uczniowie pierwszych klas otrzymali rogi obfitości.

W szkole się nie nudzimy!

2 września 2019- rozpoczęcie roku szkolnego, po raz pierwszy zasiadamy w ławkach szkolnych. Zaczynamy naszą nową przygodę!