KLASA III A (2019/2020)

ROK SZKOLNY 2019/2020

LUBIMY CZYTAĆ LEKTURY!
Na zajęciach plastycznych uczniowie zrobili piękne plakaty, zachęcające do przeczytania lektury pt. „O psie, który jeździł koleją”. Plakaty zawisły w szkolnej bibliotece, gdzie mogą je podziwiać uczniowie innych klas.

Zrealizowaliśmy zadanie projektu czytelniczego " Czytam z klasą". Na zajęciach technicznych wykonaliśmy legowiska dla swoich ulubionych pluszaków. Z wielką troską przygotowaliśmy dla nich posłanka, by było im cieplutko i wygodnie. Nie ma wątpliwości, że tak samo dbamy o żywe zwierzątka.

 7 lutego wspólnie z pierwszo i drugoklasistami, bawiliśmy się na balu kostiumowym, prowadzonym przez nauczyciela muzyki. Przed balem zaprezentowaliśmy nasze kostiumy.

"Nauka poprzez eksperyment - " LUBIMY TO!
Na zajęciach poznajemy sławnych, polskich wynalazców. Wiemy już kim był Ignacy Łukasiewicz i Maria Skłodowska - Curie. W naszym małym klasowym laboratorium jest ciekawie i kolorowo:-) W trakcie wykonywania doświadczeń nie zapominamy o bezpieczeństwie...

ORTOGRAFIA NAM NIE STRASZNA!Uczniowie klasy 3a opracowali własny "Album trudnych wyrazów". Każdy narysował obrazek z trudnością ortograficzną. Pisownię tych wyrazów na pewno zapamiętamy.
Nauka poprzez zabawę jest super!

19 grudnia razem z klasą 2A odwiedziliśmy w Katowicach Wielką Wioskę Elfów.Dowiedzieliśmy się od Elfa Ważniaka,że Mikołaj stracił świąteczny nastrój i odwołał Gwiazdkę. Musieliśmy zrobić co w naszej mocy,żeby do tego nie dopuścić. Pomóc mógł tylko eliksir świątecznego nastroju, do którego potrzebowaliśmy składników.
W towarzystwie trzech sympatycznych Elfek wyruszyliśmy na poszukiwania. Jeden składnik znaleźliśmy w pracowni Elfa Profesora, gdzie budowaliśmy krzesła i stoły, inny u Elfa Podróżnika z którym odwiedziliśmy Kalifornię, Hiszpanię i Nową Zelandię, jeszcze inny na Elfiej Poczcie, wysyłając Listy do Mikołaja. W trakcie poszukiwań szaleliśmy na dmuchanym placu zabaw i w kulkowym basenie, testowaliśmy renifery skacząc do upadłego, ścigaliśmy się, która drużyna zgasi więcej świecących poduszek, próbowaliśmy odbudować Elfią Wieżę zburzoną przed setkami lat i wreszcie własnoręcznie ozdobiliśmy świąteczne bombki, które wraz ze światecznym nastrojem i prezentami ze sklepiku zabraliśmy do domu.

25 listopada  w Dniu Pluszowego Misia zawarliśmy znajomość się  ze znanym na całym świecie Wojtkiem - niedźwiedziem żołnierzem, uczestnikiem Bitwy pod Monte Cassino. Poznaliśmy go dzięki książce " Dziadek i Niedźwiadek", filmom i komiksom przygotowanym przez jego wielbicieli. Dowiedzieliśmy sie dlaczego symbolem sławnej bitwy są maki i,że nie tylko my dzięki nim pamiętamy o tych, którzy zgineli w czasie wojny.

 Najważniejszym efektem spotkania, był jednak fakt,że tuż po nim kilka egzemplarzy " Dziadka i niedźwiadka" zniknęło z bibliotecznych półek.

 

 19 listopada wzięliśmy udział w spotkaniu z książką " Sposób na Elfa". Wspólnie z panią z biblioteki zastanawialiśmy się czym różnią się miłośnicy zwierząt od ich przyjaciół i do której grupy należymy my sami? Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie  " Czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa"?  Doświadczenia codziennego życia pokazywały smutną prawdę o tym,że nie zawsze tak jest.  Rozmawialiśmy o tym , co to znaczy adoptować psa i do czego nas to zobowiązuje? Przygody Elfa i jego ludzi były wspaniałym przykładem porozumienia między przedstawicielami obu gatunków, które zaspokajało potrzeby obu stron. Wspólnie doszliśmy do wniosku,że pies i człowiek mogą dać sobie nawzajem tyle samo radości, pod warunkiem,że od pierwszego spotkania człowiek będzie miał tyle samo dobrej woli co pies.

„Śniadanie daje moc”
8 listopada uczniowie klasy III a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji
pt. „Śniadanie daje moc”. Dzieci dokładnie umyły ręce i przygotowały pyszne, świeże i zdrowe kanapki, które zjadły z wielkim apetytem!

5 listopada odwiedził nas kapitan rybnickiej drużyny żużlowej pan Kacper Woryna. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali motocykl żużlowy sportowca, na którym mogli również usiąść. Zadawali wiele pytań, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi. Wszyscy przygotowali się do tej wizyty, przynosząc na spotkanie różne sportowe gadżety.

Na pożegnanie wiwatowali: ROW ROW ROW RYBNIK!

Ciekawa lekcja języka angielskiego!

29 października wzięliśmy udział w lekcji języka angielskiego, którą poprowadził nasz gość ze Stanów Zjednoczonych!

Uczniowie uczestniczyli w quizie ze znajomości USA oraz poznali różne ciekawostki związane z tym krajem.

CZYTANIE LEKTURY W KLASIE III A

Uczniowie klasy III a zaprosili bibliotekarkę panią Annę Sorychtę na lekcję dotyczącą twórczości szwedzkiej autorki literatury dziecięcej Astrid Lindgren. Pani Ania przygotowała ciekawą prezentację przedstawiającą twórczość pisarki.

Przeczytała również dzieciom wybrane rozdziały książki „Dzieci z Bullerbyn”.

Uczniowie z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchali czytanego tekstu.

Czytam z klasą 3a

Klasa 3a dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Czytam z klasą”. Rozpoczynamy wspólną przygodę z czytaniem ciekawych lektur. Obejrzeliśmy interesujący i wesoły film o Czytusiach.

A oto bohaterowie, których ulepiliśmy z plasteliny na zajęciach plastycznych:

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września uczniowie klasy 3a wzięli udział w uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Opowiadali wesołe rymowanki na temat naszej szkoły i serdecznie przywitali swoich młodszych kolegów z klas pierwszych.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Pancake Day – 15 marca

Klasa 2 A podczas zajęć z języka angielskiego poznawała angielskie święto Pancake Day, czyli Święto Naleśnika. Jednym z zadań projektu było przygotowanie naleśników i ozdobienie ich według własnych pomysłów. Na kolejnych zajęciach uczniowie prezentowali swoje dzieła i opowiadali po angielsku, jakich produktów używali do ich przygotowania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, przedstawiającej efekty naszej pracy.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej