Archiwum: październik 2023

2023-10-03

Podczas tego wydarzenia, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, najmłodsi mieszkańcy pokonując swoisty tor przeszkód, poznają różne aktywności. Ponad 20 stoisk z różnymi dyscyplinami sportu, aktywnościami, zadaniami manualnymi przygotowują kluby sportowe i stowarzyszenia.

MOSiR ZAPRASZA !

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2023/2024
2023-10-05

Terminy przeprowadzenia I stopnia etapu szkolnego - Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Język polski    20.10. 2023 r.

Język angielski    18.10.2023 r.

Matematyka    19.10.2023 r.

Biologia    23.10.2023 r.

Regulaminy konkursów przedmiotowych

Informacje dotyczące konkursów

2023-10-08

7.10.2023 roku, w sobotę odbyła się 18. edycja Nocy Naukowców – największe popularnonaukowego wydarzenie Politechniki Śląskiej organizowanej w 4 kampusach uczelni: Gliwicach, Zabrzu, Katowicach i Rybniku. Nasza szkoła odwiedziła Gliwice.

2023-10-10

Uczniowie klas: 6b i 7a – 9 października 2023r. uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.
Humor nam wszystkim dopisał.
Zobaczyliśmy przepiękne dzieło sztuki - Panoramę Racławicką.
Ponadto zwiedziliśmy ZOO i Afrykarium we Wrocławiu.

B. Tokarz

2023-10-11

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w ogólnopolskim projekcie "Polak ma essę"
Celem projektu jest utrwalenie zdobytej wiedzy z języka polskiego oraz historii oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów.
Projekt trwa od 2 października 2023 r. do 31 maja 2024 r.

2023-10-11

Uczniowie naszej szkoły od października do maja będą brali udział w ogólnopolskim projekcie Emp@tyczna klasa.
Projekt ma na celu uwrażliwianie młodzieży na stany emocjonalne innych, kreowanie postawy współpracy i lojalności.
Co miesiąc nasi wychowankowie będą realizowali kolejne misje.
Więcej o projekcie na stronie:

2023-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców raz jeszcze pragnie złożyć najlepsze życzenia wszystkim naszym nauczycielom i pedagogom. Obyście byli z nas dumni

.
2023-10-15

ROZPOCZYNAMY TYDZIEŃ TEMATYCZNY W SP9

AKCJA TALENCIAKI
2023-10-16

Drodzy Rodzice, bierzemy udział wzorem ubiegłego roku w akcji „Szkoły pełne talentów”.

Tu możesz zarejestrować “Talenciaki”

2023-10-16
Ale w szkole było dziś zielonoooo :)
Tydzień tematyczny się rozpoczął, dziś kolorem przewodnim był kolor zielony.
K. Smołka
Spełniamy Wasze życzenie: Już wkrótce test dla miłośników Lassego i Mai!
2023-10-17
W naszej szkole jest wesoło ... ooo !!!
To był zwariowany, niebieski dzień, jesteście najlepsi :)
2023-10-18

Kolor żółty... to było wyzwanie :)
Ale nie dla naszych uczniów, dali radę :)

2023-10-18

Zobaczcie, jak wspólnie uczcimy Ogólnopolski Rekord w Czytaniu na Przerwie.

2023-10-19

Szaro, buro i ponuro, ale nie u nas ! :)
Dzień koloru czarnego w SP9!

2023-10-20

Piątek, dzień koloru białego, w naszej szkole mamy same aniołki :). Zakończyliśmy tydzień tematyczny.
Dziękuje za tak duże zaangażowanie i super zabawę.
Zapraszam na fotorelację z dziś.

Czytelnicy na start! Zaczynamy
2023-10-23

Wielką Ligę Czytelnikóew czas zacząć!

Przedstawiamy tytuły książek do wyboru na szkolny etap oraz biorące udział w półfinale i finale. Zapraszamy po formularze zgłoszenia Co czytać i jak czytać w WLC?

2023-10-24

Klasa 4a brała udział w projekcie, który miał na celu przygotowanie wielosezonowego miejsca do hibernacji jeży. Zaproponowane działanie ma na celu utrzymanie populacji jeża, jak również edukację dzieci i młodzieży, dotyczącą istoty ochrony zwierząt.

2023-10-24
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Dyniowy Zwierzyniec". Przedmiotem konkursu jest wykonanie zwierzęcia z dyni.Termin składania prac to 30 października, więcej szczegółów na plakacie i w regulaminie konkursu. Rozstrzygnięcie nastąpi 31 października, w tym dniu zachęcamy również do wspólnej zabawy, tj. przygotowania pomarańczowego stroju oraz do wzięcia udziału w zajęciach w ramach anglojęzyczno-przyrodniczej świetlicy szkolnej.
M. Lipok, M. Brudny
2023-10-27

We wtorek, 24 października uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do Raciborza. Głównym celem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki SOWA, gdzie uczniowie spędzili dwie godziny obserwując, doświadczając i samodzielnie poszukując odpowiedzi.

2023-10-27

Kolejna edycja zbiórki kasztanów i żołędzi pod hasłem "Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę!" zakończona. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali na co ich stać i mocno zaangażowali się w zbiórkę, czego rezultatem była liczba 220 KILOGRAMÓW KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI.

2023-10-28

Kończy się październik. Czas podsumować nasze działania.

Uczniowie naszej szkoły (2 klasy) stali się w październiku sekretnymi przyjaciółmi. Umilali dni wybranym osobom. Był to przyjemny czas, dzieci prześcigały się w pomysłach. Niektórym trudno było utrzymać sekret w tajemnicy.

Czytaliśmy na przerwach. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie
2023-10-29

dołączyliśmy w ten sposób do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce.

Ja czytam, ty czytasz, on czyta. Wszyscy czytamy

2023-10-30

Dziś nasza sala gimnastyczna zamieniła się w wesołe laboratorium. Wszystkie klasy wzięły udział w pokazach doświadczeń i eksperymentów, a w ten niezwykły świat nauki przenieśli nas szaleni naukowcy z Laboratorium Pana Korka. Dziękujemy za wspaniałą, edukacyjną zabawę pełną emocji i wrażeń!