Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

Dla kandydatów

LEKKOATLETYKA rocznik 2004

Szkoła Podstawowa nr 9 powstająca w budynku Gimnazjum nr 1 w Rybniku zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny 2017/2018.

Oto nasze propozycje dla przyszłorocznych uczniów klasy I - III:

1. Nauka w systemie jednozmianowym.
  2. Program „Opiekun” zapewniający uczniom bezpieczeństwo w szkole.
  3. Nowoczesna pracownia komputerowa ze stanowiskami dla każdego ucznia.
  4. Świetlica czynna w godzinach przyjaznych rodzicom.
  5. Monitoring całodobowy.
  6. Łatwy dojazd do szkoły - lokalizacja w centrum miasta.
  7. Nauka w przyjaznych, kolorowych, dostosowanych do potrzeb uczniów salach lekcyjnych.
  8. Koła zainteresowań: szachowe, języków obcych, ekologiczne,    taneczne oraz pomoc przy odrabianiu zadań domowych, ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, rozwiązywanie testów matematycznych, zajęcia komputerowe – programowanie,  zajęcia z psem- dogoterapia, gry planszowe.
  9. Wycieczki dydaktyczne do teatru, kina, muzeum, placówek naukowych.
  10. Zajęcia sportowe:  basen, piłka nożna.

Nabór do klasy I Szkoły Podstawowej - w formie elektronicznej - rozpocznie się 25.04.2017 r.

Propozycje dla uczniów klasy  IV - VII:

1. Nauka w klasie dwujęzycznej organizowanej na bazie realizowanej w szkole od 6 lat innowacji pedagogicznej „Focus on English – język angielski realizowany w rozszerzonym wymiarze godzin,  nauczanie wyznaczonych przedmiotów   w języku obcym.
  2. Nauka w klasach mistrzostwa sportowego o profilu koszykówka chłopców i siatkówka dziewcząt.
  3. Zajęcia z wysokiej klasy specjalistami doświadczonymi w pracy z uczniami, umożliwiającymi osiąganie wysokich wyników w nauce.
  4. Grono specjalistów  uprawnionych do pracy z uczniami z trudnościami edukacyjnymi.
  5. Możliwość udziału w realizacji innowacji pedagogicznych z przedmiotów: matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka (nauka programowania) oraz regionalizmu.
  6. Realizacja procesu dydaktycznego z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym nauczania on-line.
  7. Szerokie spektrum kół zainteresowań oraz kół wspomagających rozwój ucznia prowadzonych ze wszystkich przedmiotów oraz dodatkowo: biblijne i filmowe.
  8. Nauka w pracowniach przedmiotowych: biologicznej, chemicznej, fizycznej, geograficznej, informatycznej, polonistycznej wyposażonych w sprzęt multimedialny i tablice interaktywne wykorzystywane w procesie dydaktycznym.
  9. Możliwość udziału wwyjazdach zagranicznych np. do Wielkiej Brytanii, Pragi, Paryża, w wycieczkach dydaktycznych: Noc Naukowców, Giełda Minerałów, Noc Biologów, Humanitarium oraz rajdy górskie i wyjścia do teatru.
  10. Udział w Akademii Uczniowskiej z  wykładami dla uczniów i rodziców poszerzającymi wiedzę z róznych dziedzin nauki.
  11. Szansa odniesienia sukcesów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych, którymi od lat cieszą się uczniowie naszej szkoły.
  12. Nauka  w klimacie  przyjaznym uczniom, w zżytej społeczności oferującej realizację w różnych obszarach np. spotkania z ciekawymi ludźmi, wolontariat, Maraton Pisania Listów.
  13. Nauka w Szkole Odkrywców Talentów kształcącej  uczniów zajmujących miejsca w najlepszych szkołach średnich w mieście,  regionie i świecie.
  14. Nauka wplacówce zcertyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, oferującej wyśmienite i zdrowe posiłki przyrządzane w nowoczesnej kuchni.
  15. Sklepik ze zdrową żywnością.

383027

Nabór do klas II - VII - wydrukowane, wypełnione i podpisane zgłoszenie w formie papierowej należy złożyć w sekretariacie Gimnazjum przy ul. Cmentarnej 1