Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

Osiągnięcia

24 września w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiejatletyce. W imprezie wzięli udział najlepsi lekkoatleci w wieku 14 i 15 lat, którzy wywalczyli eliminację w turniejach wojewódzkich.

Złoty medal w biegu na 100 metrów wywalczyła zawodniczka Towarzystwa Lekkoatletycznego i nasza uczennica Julia Polak. Dystans ten przebiegła w czasie 12,15 s, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy.

Warto dodać, że Julia w tym roku poprawiła Rekord Polski młodziczek na 200 metrów, ustanawiając go na poziomie 24,60 s.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA DALSZE SUKCESY !!!

ŚLADAMI MAĆKA

Nasze Gimnazjum od lat szkoli wybitnych koszykarzy. Najświeższym dowodem są sukcesy osiągane przez jednego z naszych wychowanków - Macieja Krakowczyka. Maciek w tym sezonie grając w drużynie WKS ŚLĄSK WROCŁAW zdobył II miejsce w Polsce w rozgrywkach juniorów starszych, grał w rozgrywkach 1 ligi, a także wywalczył sobie miejsce w składzie zespołu EKSTRAKLASOWEGO. Maciek jest także Reprezentantem Polski do lat 20. 

Nasi uczniowie wzorują się na swoim starszym koledze, śledzą Jego karierę oraz marzą by kiedyś grać tak jak On. Maciek często odwiedza uczniów klas sportowych na treningach co jest dla nich inspiracją oraz motywacją do codziennych treningów.

doc
51712

Nasze Gimnazjum zostało zakwalifikowane do elitarnego programu prowadzonego przez POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKi. Znaleźliśmy się w gronie 16 męskich ośrodków które będą szkoliły uzdolnioną młodzież pod kątem KADR NARODOWYCH.

Codzienna praca naszych młodych koszykarzy i trenerów została doceniona. Artykuł, który ukazał się ostatnio w "NOWINACH" opisuje piękno sportu, jakim jest koszykókwa, a także pokazuję pasję i miłość z jaką uczniowie klas sportowych podchodzą do codziennych zajęć.

Osiągnięcia sportowe 2013/2014

 

Koszykówka chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
I miejsce w półfinale wojewódzkim
II miejsce w województwie

Koszykówka dziewcząt
III miejsce w mieście

Siatkówka dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
II miejsce w półfinale wojewódzkim

Siatkówka chłopców
III miejsce w mieście

Piłka ręczna chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IV miejsce w półfinale wojewódzkim

Piłka nożna dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IV miejsce w półfinale wojewódzkim

Piłka nożna chłopców
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

Siatkówka plażowa dziewcząt
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

Siatkówka plażowa chłopców
III miejsce w mieście

Sztafety pływackie dziewcząt
I miejsce miasto
II miejsce rejon

Sztafety pływackie chłopców
I miejsce miasto
II miejsce rejon

Zawody lekkoatletyczne dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
VII miejsce w województwie

Zawody lekkoatletyczne chłopców
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
XII w Województwie

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców
III miejsce w mieście

Tenis stołowy dziewcząt
III miejsce w mieście

Tenis stołowy chłopców
III miejsce w mieście

Szachy
II miejsce w mieście

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2012/2013

 

Koszykówka dziewcząt
II miejsce w mieście


Koszykówka chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
II miejsce w województwie

 

Siatkówka dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IV miejsce w półfinale wojewódzkim

 

Siatkówka chłopców
II miejsce w mieście

 

Piłka ręczna chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
III miejsce w półfinale wojewódzkim

 

Piłka nożna dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IV miejsce w półfinale wojewódzkim


Piłka nożna chłopców
V miejsce w mieście

 

Siatkówka plażowa dziewcząt
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Siatkówka plażowa chłopców
III miejsce w mieście

 

Sztafety pływackie dziewcząt
I miejsce miasto
II miejsce rejon

 

Sztafety pływackie chłopców
I miejsce miasto
II miejsce rejon

 

Zawody lekkoatletyczne dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IX miejsce w województwie

 

Zawody lekkoatletyczne chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
XIII miejsce w województwie

 

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców
III miejsce w mieście

 

Tenis stołowy dziewcząt
IV miejsce w mieście

 

Tenis stołowy chłopców
III miejsce w mieście

 

Szachy
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
VI miejsce w województwie

 

Szermierka
IV miejsce w województwie

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2011/2012

 

Siatkówka dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
IV miejsce w województwie

 

Siatkówka plażowa dziewcząt
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
VII miejsce w województwie

 

Siatkówka chłopców
V-VIII miejsce w mieście

 

Koszykówka dziewcząt
III miejsce w mieście

 

Koszykówka chłopców
I miejsce w mieście
I miejsce w rejonie
I miejsce w województwie
XIV miejsce w kraju

 

Drużynowe LA dziewcząt
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Drużynowe LA chłopców
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
III miejsce w mieście

 

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców
II miejsce w mieście

 

Sztafety pływackie dziewcząt
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Sztafety pływackie chłopców
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Szachy
II miejsce w mieście

 

Dwubój nowoczesny dziewcząt
II miejsce w mieście

 

Dwubój nowoczesny chłopców
I miejsce w mieście
II miejsce w rejonie

 

Piłki nożna dz
II miejsce w mieście

 

Liga pływacka
I miejsce w mieście

 

W XVIII Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Rybnik 2012 Gimnazjum nr 1 w klasyfikacji ogólnej zajęło I miejsce, ze znaczącą przewaga punktową nad pozostałymi rybnickimi gimnazjami.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2010/2011

 

Siatkówka dziewcząt
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym

 

Koszykówka dziewcząt
III miejsce w finale miejskim

 

Koszykówka chłopców
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym

 

Sztafety pływackie dziewcząt
I miejsce w finale miejskim

 

Sztafety pływackie chłopców
I miejsce w finale miejskim

 

Sztafetowe biegi przełajowe
I miejsce w finale miejskim
II miejsce w finale rejonowym

 

Szachy chłópców
III miejsce w finale miejskim

 

Tenis stołowy chłopców
III miejsce w finale miejskim

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2009/2010

 

Siatkówka dziewcząt
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
III miejsce w finale wojewódzkim

 

Siatkówka chłopców
III miejsce w finale miejskim

 

Koszykówka dziewcząt
III miejsce w finale miejskim

 

Koszykówka chłopców
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
IV miejsce w finale wojewódzkim

 

Sztafety pływackie dziewcząt
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
VI miejsce w finale wojewódzkim

 

Sztafety pływackie chłopców
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
IX miejsce w finale wojewódzkim

 

Sztafetowe biegi przełajowe
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
V miejsce w finale wojewódzkim

 

Zawody lekkoatletyczne dziewcząt
I miejsce w finale miejskim
I miejsce w finale rejonowym
VIII miejsce w finale wojewódzkim

 

Zawody lekkoatletyczne chłopców
II miejsce w finale miejskim

 

Tenis stołowy dziewcząt
III miejsce w finale miejskim

 

Tenis stołowy chłopców
V miejsce w finale miejskim

 

Szachy chłopców
V miejsce w finale miejskim

 

Podczas XVI Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2010 w ogólnej klasyfikacji Szkół Gimnazjalnych zajęliśmy I MIEJSCE

Ponadto za ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe nasze gimnazjum zdobyło V miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych województwa śląskiego.

Od 1999 roku w naszym Gimnazjum działają klasy sportowe.
Obecnie istnieją klasy o profilach:

  • Siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców
  • Judo dziewcząt i chłopców

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż koszykarze naszego Gimnazjum zdobyli 7 krotnie Mistrzostwo Śląska. Ponadto wywalczyli 3 medale Mistrzostw Polski w tym 2 srebrne i 1 brązowy.
Znaczące sukcesy w dziedzinie sportu na szczeblach wojewódzkich corocznie odnoszą sportowcy naszej szkoły w następujących dyscyplinach:

  • siatkówka dziewcząt
  • koszykówka chłopców
  • sztafety pływackie dziewcząt i chłopców
  • lekka atletyka dziewcząt
  • dwubój nowoczesny dziewcząt i chłopców
  • judo

 

Na szczeblach miejskich nasi zawodnicy odnoszą sukcesy w dyscyplinach: siatkówka chłopców, koszykówka dziewcząt, sztafetowe biegi przełajowe, lekka atletyka dziewcząt i chłopców, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, szachy oraz judo.
Corocznie nasi wychowankowie otrzymają powołania do Kadry Śląska w koszykówce chłopców, lekkoatletyce dziewcząt, siatkówce dziewcząt, pływania i judo. Kilku uczniów znalazło się w reprezentacji kraju w koszykówce chłopców w swojej kategorii.

zamknij