Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

Godziny pracy biblioteki:

poniedziałek - czwartek

456782

Zapraszamy do oglądania. jak zwykle zadziwiła nas Wasza kreatywność.

6838273

Wiedzieliście,że ci pisarze byli Irlandczykami?

392630

Inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów Ridero organizuje Ogólnopolski Konkurs na zbiór opowiadań. Stwórzcie zespół autorów. Niech każdy z nich napisze opowiadanie, które zostanie wydane w sieci.
O wygranej zadecydują Internauci i profesjonalne jury.

Dzień życzliwości 21 listopada

Święto uchwalono w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokojuw odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem.
Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day". dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.

Potraktujmy w tym dniu życzliwie ludzi, z którymi codziennie się spotykamy: Rodziców, rodzeństwo, kolegów, nauczycieli, sąsiadów, a nawet obcych ludzi na ulicy czy w autobusie.

Załóżmy różowe okulary i spójrzmy na siebie przyjaźnie.

Spróbujmy powiedzieć bliskim jak bardzo są dla nas ważni, a innym przekazać coś miłego. Choćby zwykłe pozdrowienia.

Żeby to zrobić wpadnijcie do biblioteki i zapełnijcie liście na naszym Drzewie Życzliwości miłymi słowami dla innych.

Tydzień Książek Zakazanych 22-28 września 2013

W naszej bibliotece po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Książek Zakazanych. Zorganizowaliśmy wystawę książek które zostały lub mogłyby zostać zakazane ze względów obyczajowych, politycznych lub religijnych. Niektóre tytuły podpowiedzieli sami uczniowie. Zostały opatrzone znakami ostrzegającymi przed niebezpieczeństwem i pieczęciami "ocenzurowano". Odgrodzono je taśmą ostrzegawczą.
Na każdej znalazł się powód cenzury . Przy okazji uczniowie dowiedzieli się czym jest i gdzie na świecie obowiązuje cenzura. Chwyt marketingowy przyniósł oczekiwany skutek. Uczniowie wyrażali oburzenie zakazem, sądząc, że to inicjatywa bibliotekarzy. Inni dopytywali czy na prawdę nie będą już mogli wypożyczać tych książek? U niektórych absurdalne przyczyny cenzury budziły wesołość.
Część zapowiedziała, że przeczyta książki, jak tylko zakaz przestanie obowiązywać. Trzymamy ich za słowo.

Bibliotekarski Folwark Zwierzęcy

Dobiegło końca głosowanie w plebiscycie Bibliotekarski Folwark Zwierzęcy.

W roli bibliotekarza najchętniej widzieliście pracowitą pszczołę. Bardzo nas to cieszy.

Zdziwiliście nas trochę stawiając na równi z mądrą sową gadatliwą papugę. Cieszymy się jednak, że lubicie z nami rozmawiać i doceniacie asertywną otwartość.

Staramy się, żebyście czuli się u nas swobodnie i mogli zaglądać w każdy kąt. Nie wymagamy nadmiernej dyscypliny. Mamy więc nadzieję, że kolejny w rankingu policyjny pies Cerber, to nie nasza zasługa? A może przydałby się taki do pilnowania zwrotów?

Doceniliście też społeczne zaangażowanie bibliotekarzy wybierając kilka mrówek. W takim samym stopniu cenicie umiejętność sprawnego wyszukiwania informacji i kojarzenia faktów. Świadczy o tym pozycja psa tropiącego.

Czujemy się zaszczyceni znajdując na kolejnej pozycji lotnego orła - intelektualistę

Z ulgą odnotowaliśmy pojawienie się tylko dwóch nieśmiałych myszek i jednego żółwia. Skoro jednak i te zwierzęta się pojawiły, obiecujemy nadal pracować nad jakością naszych usług.

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZABAWIE i życzymy, żebyście w Waszych bibliotekach spotykali jak najmniej bibliotekarzy - myszy i żadnych żółwi, ani tym bardziej cerberów.

O pozytywnym stosunku do biblioteki świadczą też przekazane jej życzenia. Za nie również serdecznie dziękujemy.

POZOSTANĄ Z NAMI NA ZAWSZE jako bezcenny dowód Waszej sympatii.

Wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do ulubionej książki

I miejsce Marek Małek 1 E

II miejsce Zuzanna Gębala 3D

III miejsce Kinga Judycka 1F

Plebiscyt na najbardziej życzliwego nauczyciela

Znamy już Najbardziej Życzliwego Nauczyciela w naszej szkole.

Na zaszczytny tytuł zasłużył zdaniem uczniów Pan Marcin Pakos.

Tuż za nim uplasowali się:

Pan Ksawery Fojcik

Pan Grzegorz Przybyła

Gratulujemy wygranej !!! Dziękujemy za okazane uczniom serce i życzymy dalszych sukcesów.