Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

Projekty w których szkoła bierze udział

„Żyj smacznie i zdrowo"

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w programie  „Żyj smacznie i zdrowo". Program ten przedstawia uczniom proste zasady żywieniowe podane w apetycznej formie.

Do tej pory odbył się pięć edycji projektu, dwie pierwsze pod wcześniejszą nazwą „Jedz smacznie i zdrowo". W związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii, organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na „Żyj smacznie i zdrowo".

Pierwsza edycja programu odbyła się w roku szkolnym 2010/2011. Wzięło w niej udział niemal 500 gimnazjów z całej Polski. Ponad 600 nauczycieli przeprowadziło lekcje na temat zdrowego odżywiania dla blisko 23 000 uczniów z ponad 1000 klas.

Koordynatorkami programu w naszej szkole są Marta Zinkowska i Bogumiła Michalewska.