2024-03-17

Wyniki konkursu, z okazji Święta Liczby Pi !!!

Z przyjemnością pragnę poinformować o wynikach, oto one:
I miejsce Hania 5b i Asia 4a
II miejsce Milena 4b
III miejsce Maja 4a i Lena 5b
Wyróżnienie: Janek 4a
Nagrody rozdane.

Święto Liczby Pi to wydarzenie popularyzatorskie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Przypomnijmy, że jest to amerykański zapis daty 14 marca. Podczas Święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładach, warsztatach, pokazach organizowanych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Trudne zagadnienia przedstawione zostały w uproszczonej formie. Braliśmy udział w wykładzie o liczbach i cyberzagrożeniach. Podczas warsztatów „Pstryczek elektryczek” samodzielnie przeprowadziliśmy doświadczenia z prądem. Zaś w fizycznej podróży z mikro do makroświata byliśmy świadkami konstruowanie mikroskopu i oglądaliśmy preparaty, elementy elektrostatyki oraz widma emisyjne pierwiastków.

Serdecznie dziękuję za zaangażowania w ten wyjątkowy dla mnie konkurs. Wszyscy uczestnicy otrzymają pozytywną ocenę z matematyki :)
Gratuluję :)
Zapraszam na fotorelację.