#SPIResiliencyGardens #SeedPrograms #SeedProgramsInternational #FundacjaNATURAlnegoRozwoju

2024-05-05

W ramach projektu Resiliency Gardens dla Seed Programs International przy współpracy z Fundacją NATURAlnego Rozwoju odbyły się kolejne warsztaty, które dotyczyły uprawy współrzędnej.

Tym razem uczniowie z klasy 4b w części teoretycznej zajęć mieli możliwość poznania rośliny, które można wysadzać w miesiącach kwiecień –maj. Dowiedzieli się również o zasadach wysiewania i sadzenia roślin, gdzie kryterium jest długość korzenia, ale również zależności między populacjami np. buraka warto posadzić obok fasoli karłowatej, ponieważ wzbogaci go  w azot.
       W części praktycznej dzieci chętnie przystąpiły do prac ogrodowych, wysadzając sadzonki roślin, uwzględniając przy tym wiedzę zdobytą w części teoretycznej warsztatu. Starania naszych uczniów przyniosły pierwsze plony, dzięki czemu dzieci miały okazję spróbować rzodkiewki z szkolnego ogródka.
       Dziękujemy prowadzącym za ciekawie spędzony czas i nowe doświadczenia!