2023-02-03

Projekt pt. Genialny umysł - zajęcia dla dzieci i młodzieży. Projekt przewiduje opracowanie programów kształcenia i realizację działań dydaktycznych wspólnie z JST, służących rozwijaniu u dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat kompetencji kluczowych odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

2023-02-09

9 luty 2023 roku - po feriach czas start !
"No backpack day" w SP9, to było coś!!! Dzień bez plecaka był szalonym dniem, a pomysłów na zastąpienie tradycyjnego plecaka czymś innym nie brakowało. Podobnie jak w zeszłym roku pojawił się wózek dla lalek, wózek lub kosz na zakupy, ale także można było spotkać transportery dla zwierząt czy przenośną lodówkę
Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

już 17 lutego Dzień Kota. Proponujemy Konkurs
2023-02-09

Na prace plastyczne czekamy w bibliotece do 24 lutego. Regulamin konkursu w prezentacji.

Dokąd kota oczy poniosą- wyprawa z przewodnikiem w świat słowiańskich mitów

2023-02-10

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w ESA. Co to jest ESA? Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

2023-02-12

Dnia 10 lutego 2023 roku uczniowie klas ósmych naszej szkoły z wychowawcami i pedagogiem szkolnym wzięli udział w konferencji profilaktycznej na temat „Cyberprzemocy” i bezpiecznych zachowań, nie tylko w sieci.

2023-02-14

Cóż to były za emocje, czas oczekiwania. W tym roku było ich więcej, zamkniętych, które miały bezpośrednio trafić do danej osoby.
Z okazji walentynek życzymy wszystkim naszym uczniom duuuużo miłości :)
Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

2023-02-23

Dziś klasy pierwsze odwiedziła pani Magda- animatorka z wydawnictwa "Zakamarki". Poznaliśmy kolejne przygody Piaskowego Wilka, którego już jakiś czas temu pokochaliśmy Dziękujemy za wspaniałe warsztaty czytelnicze!

2023-02-24

W konkursie wzięło udział 17 uczestników i wszyscy zaprezentowali się wspaniale!
Jury zgodnie z regulaminem przyznało kilka wyróżnień i wyłoniło laureatów:

2023-02-24

Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej już edycji Dyktanda z Języka Angielskiego organizowanego przez Centrum Helen Doron w Chorzowie – oddział w Rybniku. I chociaż teksty poszczególnych poziomów dyktanda były trudne to nasi uczniowie nie poddali się i dzielnie napisali wszystkie brakujące słowa - uwielbiają przecież wyzwania i dobrą zabawę!

Komunikat dla obu drużyn naszych reprezentantów w WLC
Wybory do rad dzielnic
2023-02-27

Szanowni Państwo
Uchwałą nr 1039/LVIII/2022 Rady Miasta Rybnika z dnia 15 grudnia 2022 r. zarządzono wybory do Rad Dzielnic Miasta Rybnika. W tym roku kończą się kadencje rad dzielnic wybranych w 2019 roku. Natomiast już na przełomie kwietnia i maja zostaną przeprowadzone – w nowej formule – wybory do rad dzielnic na nową, 5 letnią kadencję 2023-2028. Rady dzielnic pochodzą z wyboru mieszkańców dzielnicy. Wybory do rady są powszechne, równe, bezpośrednie i tajne. W skład każdej z rad dzielnic powołuje się 15 członków.

Wszelkie informacje dla kandydatów, wyborców, terminy wyborów oraz miejsce ich przeprowadzenia, a także skład Miejskiej Komisji Wyborczej, dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.rybnik.eu w zakładce „Dla mieszkańców – Wybory do Rad Dzielnic”.

2023-02-27
,,Co w Tower Garden piszczy?"
Jeśli zastanawiało Was, co się dzieje w naszym projekcie Growing Together II Toledo - Rybnik, odpowiadamy - WIELE !!!
2023-02-28

19 stycznia 2023 w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie odbyła się gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że  szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.

Naszą szkołę reprezentowały koordynatorki programu panie Agata Geisler i Małgorzata Wróblewska.